شنبه ۱۳۹۹/۰۳/۱۷

احد چگینی:

آتش نشانی مواظب آتش سوزی در باغات سنتی باشد

به منظور آمادگی بیشتر برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی ضرورت دارد، اعتبار ویژه ای به سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین اختصاص یابد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرقزوین؛ احد چگینی رییس کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت پارلمان محلی قزوین درجلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد، گفت: به دلیل بارش های خوب در سال جاری شاهد افزایش رویش گیاهان هستیم که این موضوع احتمال آتش سوزی را در مراتع قزوین افزایش خواهد داد.

وی افزود: باتوجه به وجود علف های هرز و گیاهان خشک احتمال آتش سوزی در مزارع، مراتع حاشیه شهر و شهرکهای اقماری و به خصوص باغستان سنتی قزوین وجود دارد.

احد چگینی خاطرنشان کرد: باید اعتباری ویژه به سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین برای تهیه تجهیزات مورد نیاز برای مقابله با اطفای حریق در باغ ها و مراتع اختصاص یابد تا درصورت بروز آتش سوزی به موقع و سریع و با تجهیزات به روز اطفای حریق انجام شود.

وی دربخش دیگری ازاین جلسه که به بررسی لایحه شهرداری پیرامون تسهیلات تشویقی خسارات تاخیر و تادیه برای اسناد نکول شده و برگشتی اختصاص داشت، گفت: نیمی از معضلات اساسی شهرداری درحوزه اسناد نکول شده است که باید میزان برآورد ریالی این اسناد تعیین تکلیف شود.

احد چگینی خاطرنشان کرد: زمان لازم برای ارائه این لایحه تا پایان شهریور امسال تعیین شود و همچنین اطلاع رسانی برای این موضوع نیز صورت گیرد.

وی همچنین تأکید کرد: ضرورت دارد تا هزینه های قضایی انجام شده برای این اسناد از افراد بدهکار اخذ و سپس خسارات تاخیر و تادیه بخشوده شود.

احد چگینی همچنین درخصوص لایحه شهرداری قزوین در مورد مساعدت یک میلیارد تومانی استانداری به شهرداری قزوین و هزینه کرد 70 درصد آن در پروژه آسفالت لشکر 16زرهی و ساماندهی سردرب استانداری گفت: بنده با کلیت تعامل با دستگاهها و ادارات موافقم بویژه با آسفالت محوطه لشگر، چون ارتش بر گردن همه ما حق زیادی دارد.

وی افزود :طبق بند یک ماده 45 قانون شهرداری ها شورا وظیفه دارد بر حساب درآمد و هزینه های شهرداری نظارت کند ما باید بدانیم که این منابع مالی ازکجا تامین می شود، اگر اعانات و هدایاست می توان پذیرفت درغیراینصورت باید محل تامین اعتبار آن به صراحت مشخص شود.

رییس کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد: باید در ذیل این لایحه قید شود که محل تامین این پول از محل یک و نیم درصد ارزش افزوده نباشد.

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط