شنبه ۱۳۹۹/۰۳/۱۷

مهدي عبدالرزاقی:

تشكيلات کمیته فنی در شهرداری ها برچيده شود

به گفته نایب رییس پارلمان محلی قزوین، وجود کمیته فنی در شهرداری ها زمينه رانت را فراهم كرده است و باید تشکیلات این کمیته برچیده شود

 مهدی عبدالرزاقی در نهمین جلسه شورا در سال جاری با بیان این مطلب و با بيان این که در شهرداری شرایط برابر و یکسانی برای ارباب رجوع وجود ندارد، افزود: متاسفانه گاهاً مشاهده مي شود شهروندی که ارتباطات خوبي با مجموعه مدیریت شهری دارد، خدمات بهتری دریافت می کند.

عبدالرزاقی ادامه داد: درحالی که کمیسیون ماده پنج به شهرداری اختیار داده است که شهروندان می توانند تا سطح اشغال 70 درصد سطح مجاور ساخت و ساز کنند، بر اساس بي اطلاعی مالكين، پروانه با سطح اشغال 60 درصد صادر می شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش، خواستار تعیین تکلیف بدهی شهرداری به بانک شهر شد وگفت: هر روز بر میزان بدهی شهرداری به بانک شهر افزوده می شود؛ اما عليرغم برگزاری دهها جلسه مشورتی هنوز برای این موضوع تصمیم گیری درستی انجام نشده است.

عبدالرزاقی درادامه به کُند شدن روند پیشرفت پروژه کمربندی شرق اشاره و عنوان کرد: قرار بود این پروژه تا پایان امسال افتتاح شود؛ اما روند کُندی دارد.
وی همچنین خواستار ارائه جدول زمان بندی پروژه های عمرانی شهرداری به شورای اسلامی شهر قزوین ظرف مدت یک هفته آينده شد .
رییس کمیسیون عمران و شهرسازی، حمل ونقل و امور زیربنایی پارلمان محلی قزوین در ادامه سخنانش به موضوع هدر رفت آب در آبیاری فضاهای سبز اشاره و بیان کرد: درحالی که با کمبود آب مواجه هستیم نباید در آبیاری فضاهای سبز شاهد هدررفت آب و آبیاری ریفوژ و آسفالت خیابان به جای درختان باشیم.

عبدالرزاقی همچنین برضرورت علف زنی باغستان سنتی قزوین تاکید و خاطرنشان کرد: به منظور کاهش احتمال آتش سوزی در باغستان سنتی قزوین لازم است تا علف زنی باغ ها توسط پیمانکار مربوطه به سرعت آغاز شود.
وی همچنین خواستار رسیدگی به وضعیت حقوق رانندگان آژانس های شهرداری قزوین شد و گفت: علی رغم تذکرات فراوان و با توجه به گرانی بنزین، متاسفانه توجهی به افزایش حقوق این افراد نشده است.
نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین با اشاره وضعیت ترافیک شهر به ویژه در مناطق مرکزی گفت: درنقاط مرکزی شهر و خیابان های بوعلی، نادری و میرعماد شاهد ترافیک سنگین هستیم که این وضعیت باعث نارضایتی شهروندان شده است.

وی خواستار حضور سرپرست و مدیران حوزه حمل و نقل ترافیک شهرداری قزوین در صحن شورا شد و تأکید کرد: باید برای رفع مشکلات و گره های ترافیکی شهر قزوین چاره اندیشی شود.
پایان پیام/

تصاویر مرتبط