شنبه ۱۳۹۹/۰۳/۱۷

فرج اله فصیحی رامندی:

پروژه بهسازی نسیم شمال باید در قالب قرارداد با سازمان همیاری منعقد شود

در حال حاضر با انعقادتفاهم نامه با اعتبار صد میلیارد تومان، کار بهسازی محور نسیم شمال آغاز شده است در حالیکه باید درقالب قرارداد باشد نه تفاهم نامه.

فرج اله فصیحی رامندی رییس کمیسیون مالی و اقتصادی شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا که با دستورکار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزارشد، طی سخنانی اظهارکرد: همان گونه که مطلعید نمی توان با تفاهم نامه، پروژه عمرانی اجرا کرد. قرار بود کاراجرای پروژه نسیم شمال در قالب قراداد انجام شود نه تفاهم نامه؛ بنابراین شهرداری باید در این رابطه با سازمان همیاری ها قرارداد منعقد کند.

وی دربخش دیگری از این جلسه درخصوص بررسی لایحه شهرداری در باره تخصیص اعتبار یک میلیارد تومانی استانداری به شهرداری قزوین جهت انجام پروژه روکش آسفالت لشگر زرهي و بهسازی سر درب استانداری گفت:استانداری مبلغ یک میلیارد تومن از محل ارزش افزوده جهت اجرای این دو پروژه در اختیار شهرداری قرار داده است تا توسط شهرداری انجام شود.

فصیحی رامندی افزود: لازم است همکاری مناسبی را با مدیریت ارشد استان داشته باشیم چرا که عدم همکاری موجب اخلال در خدمات رسانی به شهروندان خواهد شد، به طوري كه در برخی موارد مانند حق سرانه اتباع بیگانه،شهرداری قزوین 3 سال است از تخصیص سرانه حق اتباع بیگانه محروم است.

وی دربخش دیگری از این جلسه درخصوص لایحه اعطای تسهیلات تشویقی خسارات تاخیر و تادیه اسناد نکول شده وبرگشتی گفت: این لایحه در کمیسیون مالی و اقتصادی بررسی و مقرر شد تا شهرداری همه چک های مودبان را به بانک تحویل دهد تا در موعد مقرر وصول شود، همچنین افرادی که بدهی دارند و اقدام قضایی برایشان انجام شده باید هزینه حق الوکاله، تمبر و هزینه های دادرسی را پرداخت کنند و سپس از بخشودگی جرایم خسارت تاخیر تادیه استفاده کنند.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین همچنین در خصوص لایحه هزینه های حفاری نیز گفت: به دلیل اینکه پاسخ مغایرت در موعد مقرر به فرمانداری فرستاده نشده بود هیئت حل اختلاف مغایرت فرمانداری را تایید نمود این لایحه با همان مشخصات قبلی مجددا توسط شهرداری به شورا ارسال و عینا در کمیسیون به تصویب رسیده و مجددا تایید شد

پایان پیام/

تصاویر مرتبط