شنبه ۱۳۹۹/۰۳/۱۰

مهدی عبدالرزاقی :

مشكل اراضی اسماعيل آباد باید به سرعت حل شود

براي احقاق حقوق ساکنان منطقه اسماعیل آباد، بايد مشکل اراضی اين منطقه هر چه سریع تر رفع شود


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدی عبدالرزاقی نایب رییس پارلمان محلی قزوین در هشتمین جلسه علنی شورا در سال جاري که با دستورکار بررسی لوایح شهرداری برگزار شد، گفت: در کمیسیون عمران، شهرسازی و امور زیربنایی پروژه های نیمه کاره و در حال اجرای شهرداری قزوین بررسی و مقرر شد تا تکمیل این پروژه ها در دستورکار قرارگیرد.

وی تاکید کرد: باید ابتدا پروژه های نیمه کاره مانند کمربندی شرق، پیاده روسازی ها و سالن های ورزشی و خانه های فرهنگ به اتمام برسد.

نایب رییس پارلمان محلی قزوین تصریح کرد: در جلسه این کمیسیون مقرر شد تا شهرداری جدول زمان بندی از پروژه هایی را که امسال به بهره برداری می رسد، به شورای اسلامی شهر قزوین ارائه کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش خواستار حل مشکل زمینهای اسماعیل آباد که در دهه ۷۰ کاربری آموزشی داشتند و در طرح هادی روستا در سال ۸۷، کاربری آنها به مسکونی تبدیل شده است، شد.

عبدالرزاقی اضافه کرد: اعضای شورای اسلامی شهر قزوین طی نامه ای خواستار پیگیری و حل مشکل این زمین ها و احقاق حقوق مردم منطقه اسماعیل آباد شده اند.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش به موضوع پروژه های نیمه کاره ستاره پونک، بادامستان و الهیه اشاره کرد وگفت: سه سال است که پیگیر تکمیل این ساختمانها هستیم؛ اما تاکنون اتفاق خاصی رخ نداده است.

عبدالرزاقی در ادامه پیشنهاد داد: این ساختمانها با قیمت کارشناسی و با رعایت آیین نامه های مالی شهرداری در قالب مزایده به تعاونی مسکن شهرداری واگذار شود تا برای پرسنل مسکن ساخته شود.

وی خواستار تشکیل یک تعاونی مسکن قٓوی در شهرداری قزوین برای خانه دار شدن پرسنل شهرداری شد.

نایب رییس پارلمان محلی قزوین در بخش دیگری از سخنانش، خواستار ارایه طرحهای تشویقی برای پلاکهای ریزدانه و تجمیع آنها در منطقه آسیاب و بلوار آزادگان شد وگفت: می توان برای از بین بردن بافتهای ریزدانه مشابه لایحه بافت هادی آباد و ارائه طرحهای تشویقی برای این منطقه نیز اقدام کنیم.

وی در ادامه به بازدید اعضای شورا از محور نسیم شمال و روند بهسازی این مسیر اشاره کرد وگفت: عملیات عمرانی این مسیر درحال انجام است و امیدواریم تا پایان مردادماه فاز اول این پروژه به بهره برداری برسد تا وعده هایی که به شهروندان داده ایم، محقق شود.
پایان پیام/

تصاویر مرتبط