سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۲/۲۳

فرخزاد: معاون عمرانی استاندار قزوین اعلام کرد؛

نبود زمین برای اجرای اقدام ملی مسکن

در راستای اجرای سیاست های کلان کشور و اقدام ملی مسکن در استان قزوین با محدودیت تامین زمین مواجه هستیم که باید شورای عالی شهرسازی و معماری ایران برای حل این مشکل مساعدت کند

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ علی فرخزاد معاون عمرانی استاندار قزوین در نشست بررسی موضوعات شهری در شهرهای استان که با حضور معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، جمعی از مدیران استانی و شهری برگزار شد، طی سخنانی به مشکلات موجود در حوزه عمرانی و شهرسازی استان اشاره کرد وگفت: حل بسیاری از موضوعات نيازمند تصمیمات مدیریتی لازم است.

وی در ادامه نقایص موجود در طرحهای جامع را از مشکلات مهم شهرها عنوان کرد وگفت: مشاورینی که برای تهیه این طرح ها به کار گرفته شد، حقوق مکتسبه را رعایت نکرده وحتی بازدید های فنی هم در تهیه طرح ها نداشته اند.

فرخزاد تاکید کرد: این موضوع باعث شده تا درحال حاضر به مشکلاتی برخورد کنیم و شاهد افزایش ساخت و سازهای غیرمجاز باشیم.

معاون عمرانی استاندار قزوین تصریح کرد: افزایش ساخت و سازهای غیرقانونی نشان از عدم شناخت نیازهای مردم دارد و از طرفی هم حاکمیت نتوانسته ایت جلوی ساخت و سازهای غیرقانونی را بگیرد.

وی ادامه داد: جمعیت شهر قزوین طی سالهای اخیر افزایش نیافته است؛ بلکه جمعیت به شهرهای اقماری منتقل شده است.

این‌مسئول تاکید کرد:با توجه به این مساله توجه به اراضی بالای اتوبان یکی از خواسته های جدی ما در استان قزوین است.

وی همچنین به سند دار نبودن اراضی ۱۹ شهرقزوین اشاره کرد وگفت: باید راهکاری قانونی برای حل این مشکل ارائه شود تا شاهد ساخت و ساز های غیرمجاز نباشیم
پایان پیام/.

تصاویر مرتبط