سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۲/۲۳

طاهرخانی ،شهردار قزوین:

حقوق ساکنان بافت فرسوده مورد توجه قرار گیرد

باید با رفع مشکلات به حقوق ساکنان بافت فرسوده به صورت جدی توجه شود


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ سیاوش طاهرخانی شهردار قزوین در نشست بررسی موضوعات شهری در شهرهای استان قزوین كه با حضور فرزانه صادق مالواجرد معاون‌ شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، استاندار، رئيس و اعضاي شوراي شهر و جمعی از مدیران استانی و شهری با تاکید بر این مطلب به موضوع سکونت‌گاه های غیر رسمی در اطراف شهرها اشاره و بیان کرد: نیاز امروز شهر همراهی دوجانبه مردم و مسئولین در همه سطوح است و باید خواست مردمی که در بافت فرسوده شهرها ساکن هستند مورد توجه قرار گیرد.

شهردار قزوین در خصوص تصویب طرح‌جامع شهر قزوین در سال‌های ۶۸، ٧٣ و ٩۴ گفت: طرحی که در سال ۹۴ مصوب شد، مشکلات زیادی داشت و مردم را دچار مشکل کرد. ما در قزوین ۵۰۰ هکتار بافت فرسوده داریم که هر روز فرسوده تر می شود و ۱۵۰ هزار نفر از ساکنان آنها را دچار مشکل کرده است.

وی در ادامه یادآور شد: بحث ورودی های شهر محدوده بوستان ملی باراجین و شهرک دانش از موضوعاتی است که در گذشته در طرح جامع شهر قزوین دیده نشده است.

طاهرخانی در ادامه تاکید کرد: باید به این موضوع توجه داشت که مردم و ساکنان بافت تاریخی چیز زیادی از ما نمی خواهند؛ این بافت هویت شهر قزوین و در عین حال فرسوده است و باید حقوق مردم را با حفظ بافت در نظر بگیریم
پایان پیام/

تصاویر مرتبط