سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۲/۱۶

مهدیه سادات قافله باشی:

اختصاص مكاني براي ساماندهي كودكان كار در قزوين الزامي است

وجود یک خانه برای کودکان کار الزامي است؛ خانه اي که در آن ساماندهی شوند، آموزش ببنیند و مورد حمایت قرارگیرند، می تواند آنها را از بسیاری آسیب های اجتماعی مصون بدارد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدیه سادات قافله باشی سخنگوی شورای پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا که با دستورکاربررسی لوایح شهرداری برگزار شد، در مورد لایحه تحویل ساختمان از سوی شهرداری قزوین به بهزیستی به منظور ساماندهی کودکان کار گفت: بعد از دو سال پیگیری برای خانه کودکان کار این لایحه ارائه شده است؛ بنابراین استانداری هم باید به این امر نظارت داشته باشد.

قافله باشی تاکید کرد: با توجه به اینکه قزوین به جمع شهرهای دوستدار کودک پیوسته است، می توان برای کنوانسیون حقوق کودک که در آن برای شهرداری وظایفی تعیین شده است، نیز از ظرفیت های همین مکان استفاده کرد.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی پارلمان محلی قزوین در ادامه در تذکری خواستار توجه به مکان کمپ معتادین متجاهر در شهرک مینودر شد و تأکید کرد: باید دقت شود تا این مکان در مجاورت مناطق مسکونی قرار نگرفته باشد.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه این جلسه با اشاره به اقدام شهرداري براي ثبت ورود و خروج پرسنل شهرداری اظهار داشت: شاهد ارائه کارت ساعت ثبت ورود و خروج کارکنان شهرداری هستیم که رویه ای قدیمی است و اصلا با شعار شهر هوشمند تناسبی ندارد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین در پایان سخنانش پیشنهاد کرد: از روشهای مدرن و استفاده از تکنولوژی به روز دراین زمینه استفاده شود
پایان خبر/

تصاویر مرتبط