یکشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۰۴

آغاز بررسی جزییات بودجه پیشنهادی شهرداری در پارلمان محلی قزوین

اعضای شورای اسلامی شهر قزوین پس از تصویب کلیات بودجه پیشنهادی شهرداری، وارد بررسی جزییات آن شدند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرقزوین؛ در دومین جلسه بررسی لایحه بودجه پیشنهادی شهرداری قزوین، اعضای شورای اسلامی شهر قزوین با کدهای درآمدی در حوزه درآمدهای حاصل از عوارض عمومی، ساختمان ها و اراضی و درآمدهای حاصل از بخش عوارض ارتباطات و حمل و نقل، قرادادهای عمومی و کسب و پیشه موافقت کردند.

براساس این گزارش؛ تایید کد درآمدهای حاصل از عوارض اختصاصی شامل عوارض کسری پارکینگ منوط به ارائه گزارش شهرداری مبنی بر درآمد و اختصاص این کد به ایجاد پارکینگ در سطح شهر قزوین در سال جاری شد.

برپایه این گزارش؛ در این جلسه درآمدهای ناشی از تخصیص اعتبارات استانی، وزارت کشور و سفر ریاست جمهوری مورد تایید و موافقت پارلمان محلی قزوین قرار گرفت.

این گزارش می افزاید؛ در ادامه بررسی بودجه پیشنهادی شهرداری قزوین درآمدهای ناشی از بهای خدمات شهرداری و موسسات انتفاعی شهرداری مورد بحث و تبادل نظر اعضای شورای اسلامی شهرقزوین قرار گرفت.

براساس این گزارش؛ حق آسفالت، لکه گیری و ترمیم حفاری، بهای خدمات کارشناسی و کنترل نقشه ها، درآمد حاصل از آگهی های تجاری، بهای خدمات پاسخگویی، فروش بلیط اتوبوس، فروش و جمع آوری زباله، خدمات ویژه حاصل از آموزش و... از جمله کدهای درآمدی در این بخش از بودجه پیشنهادی شهرداری قزوین بود که اعضای شورای اسلامی شهر قزوین با کلیه کدهای درآمدی این بخش پس از بحث و بررسی موافقت کردند.

همچنین در این جلسه در بخش درآمد تاسیسات شهرداری شامل کدهای درآمدی حاصل از هتل، مهمانسرا و سایر مراکز اقامتی، غسالخانه و گورستان، تاسیسات آب، فروش آرامگاه، مواد قابل بازیافت، پارکها و عواید حاصل از تاسیسات سازمان، فروش اسناد مزایده و مناقصه مورد بحث و تبادل نظر اعضای شورای اسلامی شهر قزوین قرار گرفت و تصویب شد .

براساس این گزارش؛ در بخش درآمدهای حاصل از وجوه شهرداری، درآمدهای حاصل از وجوه سپرده و سود سهام شهرداری در بانک شهر است، مورد بررسی قرار گرفت.

این گزارش خاطرنشان می کند؛ در بخش درآمد حاصل از اموال شهرداری شامل درآمد حاصل از پارکینگها، پارکومترها، منطقه گردشگری باراجین، تعمیرگاه، انبار توشه پایانه ها، حق ورود به تاسیسات شهرداری، تبلیغات و پلهای عابر پیاده و مال الاجاره، ساختمانها و تاسیسات مورد بررسی قرارگرفت و در کد درآمد حاصل از منطقه گردشگری ردیف بودجه به دو میلیارد تومان افزایش یافت و مابقی کدهای درآمدی ذکر شده مورد موافقت و تصویب اعضای شورای اسلامی شهر قزوین قرار گرفت.

این گزارش اضافه می کند؛ در این جلسه در بخش اعانات و کمکهای اهدایی اشخاص و سازمانهای خصوصی شامل هزینه سرانه خدمات شهری اتباع افاغنه و کد درآمدی اموال و دارایی هابی که به طور اتفاقی یا به موجب قانون به شهرداری تعلق می گیرد، شامل جریمه کمیسیون ماده صد و هزینه تاخیر و خسارت تادیه چک و ضبط سپرده های معاملات شهرداری و درآمد حاصل از تغییر کاربری ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد با قید مصوبه در مورد کد درآمد تغییر کاربری ها ابلاغ و از محل آن فضای سبز ایجاد شود.

این گزارش حاکی است؛ در این جلسه در ردیف سایر منابع تامین اعتبار که شامل وام های دریافتی و فروش اموال است، بحث و تبادل شد.

این گزارش یادآور می شود؛ فروش اموال غیرمنقول، درآمد حاصل از فروش املاک بارانداز، پیش فروش مستغلات از جمله ردیف های بررسی شده در بخش فروش اموال بود.
پایان پیام/

تصاویر مرتبط