سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۰۱

شهردار قزوین خبر داد؛

تنظیم بودجه سال آینده شهرداری قزوین واقعی و عالمانه است

شهردار قزوین در صحن علنی شورای اسلامی این شهر گفت: بودجه شهرداری قزوین در سال ۹۹ نسبت به سالهای اخیر واقعی تر و عالمانه تر تنظیم شده است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ سیاوش طاهرخانی در این جلسه ضمن ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته در یک ماه اخیر به تدوین واقعی بودجه شهرداری قزوین اشاره و اظهار داشت: بودجه سال آینده نسبت به سال گذشته واقعی تر تنظیم شده و در آن مقدار وام دریافتی بسیار ناچیز است. همچنین می توان ادعا کرد با رصد بودجه سال آینده کشور، سعی شده است تا عالمانه ترین بودجه تقدیم شورای اسلامی شهر قزوین شود.

وی همچنین به حسابهای خزانه ای و تمرکز آنها در شهرداری اشاره و بیان کرد: موضوع حساب‌های خزانه‌ای و متمرکز شدن آن را رصد کرده و به پاسخگویی مدیران مناطق و سازمانهای شهرداری نظارت کافی داریم و سعی می کنیم فاصله‌ها را در بین مناطق منفصل و متصل شهری کم کنیم.

شهردار قزوین در ادامه به تشریح سایر اقدامات انجام شده در یک ماه اخیر پرداخت و گفت: تعیین تکلیف بدهی های شهرداری قزوین، ساماندهی کمیسیون‌ها، اموال منقول و غیرمنقول شهرداری، ورود جدی به مسائل دهکده طبیعت، اصلاح ساختاری و ساماندهی و پایدارسازی درآمدها در دستور کار قرارگرفته است.

این مسئول با بیان این مطلب که شفاف سازی و سالم سازی از اولویت های کاری من در شهرداری قزوین است، افزود: بررسی کامل و دقیق موضوعات حوزه شهرسازی، راه اندازی کمیسیون املاک در مناطق سه گانه شهرداری و استفاده از ظرفیت کمیته فنی و املاک به عنوان یک کمیته فنی در شهرسازی در همین راستا انجام می شود.

وی همچنین برضرورت استفاده از ظرفیت مدیران و مشاوران با سابقه تاکید و عنوان کرد: تعیین تکلیف مشاوران و مدیران با سابقه چندین ساله و تعریف کار برای آنان و استفاده از توانمندی آنها در سیستم اداری از جمله اقدامات در دستور کار است.
 

طاهرخانی درادامه این جلسه، با تاکید بر اینکه در رعایت سلسله مراتب اداری جدی هستیم، افزود: برقراری عدالت اجتماعی از مهم ترین مولفه های این دوره از مدیریت شهری است و نسبت به تحقق این گونه موضوعات با تمام توان، ایستادگی خواهم کرد.

شهردار قزوین با بیان اینکه دستگاه های نظارتی یاور شهرداری هستند، گفت: به عقیده من باید از گذشته عبرت گرفت و به پاسخگویی و استفاده از خرد جمعی باور داشت و با نگاه دور اندیشانه، آینده را ساخت.

طاهرخانی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص نگرانی اعضای شورای اسلامی شهر قزوین پیرامون جذب افراد و به کارگرفتن آنها بدون طی شدن روند گزینشی و اداری گفت: به کارگیری افراد در پست‌های حساس با استعلام از مراجع ذی صلاح امکان پذیر است و اطمینان می دهم در این زمینه جای هیچ گونه نگرانی نیست.

این مسئول ارشد شهرداری قزوین افزود: در مباحث کاری سلیقه ای عمل نخواهم کرد و اهل سیاسی کاری نیستم و حتما از ظرفیت و توان بزرگان استان برای تأمین منافع شهر استفاده خواهم کرد.

طاهرخانی به دستور کار قرارگرفتن تدوین شیوه نامه رفاهی پرسنل، مسدود شدن حسابهای راکد، رصد موضوعات سرمایه گذاری و گردشگری، متمرکز شدن امورحقوقی، لحاظ شدن جوایز و تخفیفات خوش حسابی، پیگیری وضعیت پروژه راژیا و مجتمع دفن و پردازش بهداشتی پسماند محمد آباد درشهرداری قزوین اشاراتی داشت.

شهردار قزوین در پایان با بیان این مطلب که درب اتاق من به روی تمام شهروندان گشوده است، افزود: به استفاده از نظرات، ایده ها و سلایق مختلف اعتقاد کامل دارم.
پایان پیام/

تصاویر مرتبط