شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۸

مدیرکل هواشناسی استان قزوین:

لزوم راه اندازی ایستگاه هواشناسی در شمال شهر قزوین

هیچ نوع ایستگاه هواشناسی در شمال شهر قزوین وجود ندارد و خواستار حمایت ویژه مجموعه مدیریت شهری قزوین برای خرید و راه‌اندازی این ایستگاه هستیم.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ یوسف شیخ الملوکی مدیرکل هواشناسی استان قزوین با حضور در صحن علنی شورای شهر به مناسب روز هوای پاک، گفت: کره زمین به سمت گرم شدن پیش می رود و ناهنجاری های اقلیمی و تغییر اقلیم عامل بسیاری از بارندگی ها و خشکسالی هاست.

وی با تأکید بر این مطلب که باید همگام با طبیعت پیش رفت و مدیریتها منطبق با آن باشد، افزود: وجود پیوستهای هواشناسی در پروژه های شهری ضروری است و باید از علم هواشناسی در این زمینه استفاده شود.
.
شیخ الملوکی در ادامه به وضعیت اطلاعات هواشناسی در چند روز آینده اشاره کرد وگفت: هشدارها و اطلاعیه های هواشنای مبنی بر بارش برف و باران و وزش بادهای شمالی در سطح استان به ارگانهای مربوطه اعلام شده تا آمادگی مقابله با این پدیده ها را داشته باشند.

وی همچنین خواستار حمایت شهرداری و شورای اسلاميشهر قزوین برای راه اندازی یک ایستگاه هواشناسی خودکار در شمال شهر قزوین شد و گفت: در این نقطه از شهر هیچ ایستگاهی وجود ندارد و ضرورت دارد برای دریافت اطلاعات و داده های هواشناسی و برنامه ریزی برای آنها در این منطقه اقدام شود.
پایان پیام/

تصاویر مرتبط