شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۸

داودی:

دستگاه های متولی هوای پاک در سايه مشاركت، به وظایف قانونی خود عمل کنند

دستگاههای متولی در حوزه تأمین هوای پاک، باید با همدلی و مشارکت و عمل به وظایف خود در جهت برخورداری شهروندان از هوای پاک گام بردارند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ حکمت اله داودی رییس پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا ضمن تقدیر از حضور باشکوه و گسترده مردم قزوین در راهپیمایی بعد از نماز جمعه گفت: یک بار دیگر مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه قزوین با حضور یکپارچه خود تحرکات آمریکا را در منطقه محکوم کردند.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین با گرامیداشت روز هوای پاک (بیست و نهم دی ماه)، خواستار مشارکت و همکاری همه دستگاههای مربوطه در راستای تأمین هوای پاک شد.
 

وی با تاکید براینکه شهرداری از جمله دستگاه هایی است که تاکنون در این راستا فراتر از وظایف قانونی اش اقدام کرده است، افزود: به طور قطع شورای اسلامي شهر قزوین پیگیر حل موضوعات مربوط به آلودگی هوا خواهد بود و در این مسیر راه اندازی ایستگاه سنجش هوای قزوین مورد بررسي قرار می گیرد.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین بر ضرورت نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در قزوین تاکید کرد وگفت: یک هزار دستگاه خودروی تاکسی فرسوده درقزوین وجود دارد که باید نوسازی شود.

وی با تأکید بر این مطلب که باید با همت جمعی میان بانکها وخودروسازان شاهد نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی باشیم، خاطرنشان کرد: دراین میان لازم است تا نوسازی کامیونهای گازسوز با بیش از۶۰ سال عمر نیز در دستورکار قرار گیرد.

داودی همچنین از حضور شهردار قزوین به صورت ماهانه در جلسات علنی شوراي شهر خبر داد و گفت: معاونتهای اجرایی شهرداری نیز باید با حضور در صحن شورا عملکرد و گزارشات خود را به اطلاع اعضای شورای اسلامی شهر و شهروندان قزویني برسانند.

وی در بخش دیگری از این جلسه که به بررسی لایحه دوفوریتی فروش سهام شهرداری قزوین در بانک شهر اختصاص داشت، بیان کرد: برای پرداخت بدهی های شهرداری قزوین شهرداري لایحه ای دو فوریتی به شورای شهر ارائه کرده است كه سهام شهرداری در بانک شهر به فروش برسد تا بخشی از این بدهی ها تسویه شود.

داودی با بیان این مطلب که اعضای شورای اسلامی شهر قزوین با کلیات لایحه دوفوریتی فروش سهام شهرداری در بانک شهر برای پرداخت بدهی های شهرداری به این بانک موافق هستند، تاکید کرد: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته، لازم است تا شهرداری قزوین ابتدا با فروش املاک و مستغلات نسبت به پرداخت بدهی اقدام کند و سپس سهام شهرداری در بانک شهر به فروش برسد.

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط