شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۸

عبدالرزاقی:

کل بدهی های شهرداری به بانک شهر تسویه شود

با فروش سهام شهرداری در بانک شهر و پرداخت نیمی از بدهی های شهرداری قزوین به این بانک، مشکلی حل نخواهد شد؛ از همین رو باید برای پرداخت تمام این بدهی ها چاره ای اندیشید.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدی عبدالرزاقی نایب رییس پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی لایحه شهرداری پیرامون فروش سهام شهرداری قزوین در بانک شهر برگزار شد، گفت: شجاعت شهردار قزوین درخصوص تعیین تکلیف بدهی های شهرداری قابل تقدیر است؛ حتی اگر بخواهد این تسویه از طریق فروش سهام بانک شهر انجام شود.

وی ادامه داد: بدهی شهرداری قزوین به بانك شهر ۴۰۳ میلیارد تومان است و اگر قرار باشد تنها نیمی از این بدهی با فروش سهام پرداخت شود و برای بقیه آن فکری نشود، فایده ای نخواهد داشت.


عبدالرزاقی تاکید کرد: اگر قرار است سهام فروخته شود باید شهرداری مجموعه ای آماده کند و در آن املاک و پروژه هایی که هیچ سودی برای شهر نداشته اند را تهاتر کند.

وی خواستار ارائه گزارش دقیق تر شهرداری پیرامون بدهی ها شد و گفت: شهرداری مشخص کند که وام های دریافتی چه میزان بوده و برای کدام یک از آنها از شورای اسلامي شهر قزوین مجوز گرفته شده است؟.

نایب رییس پارلمان محلی قزوین خاطرنشان کرد: زمانی برای هزینه رفت و روب شهر۵۳ میلیارد تومان وام گرفته شد و امروز باید با جرایم تاخیر و سود آن ۹۳میلیارد تومان پرداخت کنیم.

وی، ضعف مدیریت را یکی از دلایل مهم وضعیت فعلی و افزایش ميزان بدهی های شهرداری دانست و گفت: اگر پروژه هایی مانند پونک، الهیه و بادامستان تعیین تکلیف و به فروش می رسید و از بانک وام گرفته نمی شد، امروز با این رقم بدهی مواجه نبودیم.

نایب رییس پارلمان محلی قزوین از شهرداری خواست تا در طرح‌ریزی بودجه سال آینده، آن را واقعی تدوین کند تا با مشکل عدم تحقق بودجه روبرو نشویم.

پایان پیام/

تصاویر مرتبط