شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۸

قافله باشی:

بوستان های بزرگ مقیاس درقزوین احداث شود

شهرداری قزوین برای افزایش سرانه فضای سبز شهری احداث بوستانهای بزرگ مقیاس را در دستور کار قرار دهد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدیه سادات قافله باشی سخنگوی پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا که به مناسبت روز هوای پاک و با حضور مدیران استانی و شهری مربوط به این حوزه برگزار شد، با اشاره به فقر فضاي سبز در قزوين گفت: سرانه فضاي سبز شهر قزوين زير حد استاندار است.

وي با اعلام اينكه سرانه فضاي سبز در قزوين ٦/٧ دهم متر مربع است؛ خواستار افزايش اين فضا تا رسيدن به حد استاندار لازم شد.
 

رئيس كميسيون فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شوراي اسلامي شهر قزوين با اشاره به روز هواي پاك خاطر نشان كرد: این مناسبت‌ها حساسیت مردم و مسئولین را برای توجه به موضوعات مختلف، بر می انگیزد و با توجه به این که داشتن هوای پاک حق همه شهروندان است، باید برای تحقق این موضوع ۱۴ دستگاه مرتبط با یکدیگر مشارکت و همکاری داشته باشند.

قافله باشي افزود: غفلت از حقوق عمومي مانند حق هواي پاك كه حق همه شهروندان يك جامعه است ما را به فضاي قفلي رسانده كه برون رفت آن جز با تصميمات آني ، مقطعي و به صورت مُسكني ممكن نيست.

وی با اشاره به اهمیت اجرای برنامه های مختلف برای جلب توجه شهروندان به موضوع هوای پاک، ادامه داد: با شدت گرفتن میزان آلودگی هوا در قزوین طی هفته های اخیر شاهد تعطیلی مدارس بودیم که اینگونه اقدامات به صورت مقطعی عمل می کند و نتیجه ای به جز تشدید نگرانی مردم پی ندارد.

قافله باشی در تذکری به شهرداری قزوین خواستار احداث بوستان های بزرگ مقیاس شد و خاطرنشان کرد: شهرداری باید احداث بوستان آفرینش در بلوار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و سبزه میدان مینودر را در دستور کار قرار دهد تا سرانه فضای سبز شهری در قزوین به وضعیت دلخواه نزدیک شود.

تصاویر مرتبط