شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۸

چگینی:

فروش سهام بانک شهرنوشیدن جام زهر است

باید برای تعیین تکلیف بدهی های شهرداری به بانک شهر سریعا تصمیم گیری شود و به صورت تهاتر_نقدی با بانک شهر وارد مذاکره شویم.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، احد چگینی رییس کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا با دستور کار بررسی لایحه دوفوریتی شهرداری پیرامون فروش سهام شهرداری قزوین در بانک شهر، گفت: ماهیانه حدود ۷ میلیارد تومان بابت سود جرایم و تاخیر بدهی شهرداری قزوین به بانک شهر پرداخت می شود و اگر برای تسویه آنها فکری نشود بار این بدهی ها روی دوش شهر و شهروندان خواهد بود.

وی افزود: فروش سهام شهرداری قزوین در بانک شهر به منزله نوشیدن جام زهر برای شورای پنجم است که اگر انجام نشود بدهی ها روز به روز بیشتر خواهد شد.

به گفته این عضو شورای اسلامی شهر قزوین، در آغاز به کار شورای پنجم مبلغ بدهی ۲۴۵ میلیارد تومان بود که در حال حاضر به بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است و اگر برای پرداخت تمامی بدهی فکری نشود همچنان این موضوع ادامه خواهد داشت.

وی تاکید کرد: شهرداری قزوین فقط اسماً سهامدار بانک شهر است وگرنه این امتیاز زاینده نیست و استفاده خوبی هم از این سرمایه نمی شود.

احد چگینی پیشنهاد کرد: با انتخاب شورا نماینده ای جهت نظارت بر این واگذاری انتخاب شود و پیشنهادم رییس کمیسیون مالی و اقتصادی شورای اسلامی شهر قزوین است همچنین بازه زمانی هم برای این موضوع در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: می توانیم به صورت تهاتری و نقدی با بانک شهر مذاکره کنیم و در ابتدا اموال و سپس سهام بانک شهر بابت بدهی ها تهاتر شود.

رییس کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت شورای اسلامی شهر قزوین همچنین خواستار ارائه گزارش صرفه و صلاح شهرداری پیرامون فروش سهام و اینکه قزوین دیگر مرکز منطقه هفت بانک شهر نخواهد بود، از سوی شهرداری قزوین شد.

چگینی در بخش دیگری از این جلسه که با حضور مدیران مرتبط درحوزه هوای پاک در خصوص اقدامات این ارگانها برگزار شد، بیان کرد: شورا و شهرداری قزوین در بخش سلامت و بهداشت شهروندان وظایفی دارند و باید در این زمینه با نهادهای مربوطه همکاری کنند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری تنها تولیت انجام فعالیت ها را دارد. افزود: این آمادگی وجود دارد تا در راستای سلامت جامعه همکاری هایی را داشته باشیم.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط