سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۴

عبدالرزاقی:

میادین میوه در محلات قزوین راه اندازی شود

شهرداری در پنج تا ٦ نقطه شهر قزوین نسبت به راه اندازی میادین میوه و تره بار محلی اقدام کند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدی عبدالرزاقی نایب رییس پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا با دستورکار بررسی لوایح شهرداری، ضمن ابراز همدردی و تسلیت به خانواده های جانباختگان سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین و سیل استان سیستان و بلوچستان، در خصوص راه اندازی میادین میوه در چند نقطه شهر گفت: این میادین در همه مناطق تهران وجود دارند و شهروندان می توانند میوه مورد نیاز خود را با قیمت های مصوب در این بازارهای محلی تهیه کنند.

وی با بیان این مطلب که می توان وانت بارهای میوه فروش را نیز در این میادین ساماندهی کرد؛ افزود: در برخی معابر و خیابان های شهر مانند بلوار آیت اله خامنه ای این وانت بارها برای شهروندان و رانندگان خطرساز می شود و باید ساماندهی آنها در اولویت قرار گیرد.

نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین، همچنین در خصوص لایحه شهرداری پیرامون صدور مجوز، عوارض و اجاره بهای فضای مورد استفاده دکل های مخابراتی، خواستار ارائه درصد کلی افزایش فارغ از هرگونه فرمولی شد.

عبدالرزاقی افزود: در لایحه افزایش جرایم کمیسیون ماده صد نیز این فرمول ها باعث افزایش چند برابری جرایم شد، پس ضرورت دارد رقم كلي ارائه شود تا اعضاي شوراي شهر بر اساس آن تصميم گيري كنند.

وی، همچنین در خصوص مخدوش شدن سیما و منظر شهری در اثر نصب دکل های مخابراتی روی پشت بام منازل شهروندان اظهار داشت: اگر مالکی در ساخت و سازها خط آسمان را رعایت نکند برای وی درکمیسیون ماده صد رای تخریب صادر می شود و حالا اگر چندین متر دکل روی ساختمان قرارگیرد همان مصداق عدم رعایت خط آسمان خواهد بود.
 
نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین، خواستار ارائه راه حلی از سوی معاونت شهرسازی و معماری و سازمان فاوای شهرداری برای قرار نگرفتن این دکل ها در دید شهروندان شد.
 
/پایان پیام/

تصاویر مرتبط