سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۴

قافله باشی:

ضرورت ساماندهی وانت بارها در شهر قزوین

به منظور رفع مشکلات ناشی از سد معبر و بروز مشکلات ترافیکی در شهر قزوین باید ساماندهی وانت بارها در اولویت کاری شهرداری قزوین قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدیه سادات قافله باشی سخنگوی پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا، ضمن تسلیت به خانواده جانباختگان سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین، درگذشت دكتر اشراقي و ديگر حوادث غمبار دی ماه امسال با تاکید بر ضرورت ساماندهی وانت بارها در شهر قزوین، گفت: وانت بارها درسطح شهر مشکلات زیادی از جمله مباحث ترافیکی و سد معبر ایجاد می کنند که باید توسط شهرداری ساماندهی شوند.

وی با اشاره به افزایش تعداد وانت بارها در شهر قزوین افزود: مدیریت و ساماندهی این موضوع رها شده است ؛ بنابراین ضرورت دارد با آنها برخورد جدی تری شود تا شاهد نابسامانی در شهر نباشیم.

قافله باشی در بخش دیگری از این جلسه که به بررسی لایحه شهرداری قزوین پیرامون صدور مجوز و عوارض بهره برداری از دکل های مخابراتی اختصاص داشت، گفت: دکل هایی که روی بام منازل مسکونی وجود دارد سیما و منظرشهری را برهم زده و چهره آن را مخدوش کرده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد: نباید اجازه داده شود این دکل ها در بام منازل مسکونی نصب شود؛ چراکه به لحاظ روانی برای همسایگان و ساکنین محله مشکل زاست.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین ضمن موافقت با لایحه شهرداری در خصوص محاسبه عوارض به شیوه فرموله شده و احتساب براساس ارتفاع و مساحت، افزود: لازم است در این زمینه ضریب اعمال شود و از طرفی شهرداری قزوین از سال ۹۱ تاکنون، لایحه ای بر این مبنا به شورای شهر ارائه نکرده است؛ درحالی که باید هرسال به صورت پلکانی این افزایش لحاظ می شد تا افزایش قیمت ها نگران کننده نباشد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین همچنین در این جلسه پیشنهاد کرد تا به مناسبت روز هوای پاک جلسه ای مشترک با حضور مدیران مرتبط در این حوزه از جمله مدیرکل حفاظت از محیط زیست و برخی مدیران شهرداری در صحن شورای اسلامی شهر قزوین برگزار شود.

/پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط