شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۱۴

چگینی:

مبلغ جرایم کمیسیون ماده صد شهرداری اصلاح شود

جرایم کمیسیون ماده صد نسبت به سال گذشته افزایش چند برابری داشته است و ضرورت دارد نسبت به اصلاح این جرایم اقدام شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ احد چگینی رییس کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت پارلمان قزوین در جلسه علنی شورا، ضمن تسلیت شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: ضایعه از دست دادن این سردار رشید اسلام و ایران بسیار سخت بود؛ چراکه ناجوانمردانه به شهادت رسید و به طور قطع این اقدام، معادلات را درسطح بین المللی تغییرخواهد داد.

وی افزود: شهرداری قزوین به سرعت تابلوی وزینی به منظور معرفی و تغییر نام بلوار نوروزیان به بلوار سردار شهید قاسم سلیمانی در این محور نصب کند و پیشنهاد می شود در محور اتوبان نیز تابلویی نصب شود تا درمعرض دید مسافران عبوری قرار گیرد.

چگینی در ادامه، درخصوص افزایش میزان جرایم کمیسیون ماده صد، اظهار داشت: با بررسی برخی پرونده ها مشخص شد که دو رای کمیسیون ماده صد در یک محور، نسبت به سال قبل افزایش سه برابری داشته است؛ از همین رو از شهرداری درخواست می شود تا در لایحه ای متمم، موضوع را اصلاح کند.

وی دربخش دیگری از این جلسه، در خصوص تغییر مسیر رودخانه دلیچای در شهرک دانش هشدار داد و گفت: دست بردن در طبیعت باعث خشم طبیعت خواهد شد؛ بنابراین هرگونه تغییر مسیر رودخانه باید با مجوز شرکت آب منطقه ای صورت گیرد.

رییس کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت شورای اسلامی شهر قزوین اضافه کرد: اين رودخانه میلیون ها سال راه خود را طی کرده و نباید مسیر آن را تعییر داد؛ چراکه بافت مسکونی این منطقه ممکن است در خطر سیل قرارگیرد.

وی تأکید کرد: باید در این زمینه، نظرات کارشناسی و راي شرکت آب منطقه ای در پرونده گنجانده شود.

چگینی،همچنین درخصوص توافق ملکی درخیابان پیروزی نیز خواستار بررسی های دقیق حقوقی شد و گفت : باید با ظرافت و دقت خاصی طرح معبر در خیابان پیروزی طراحی شود تا اداره راه و شهرسازی دراین خصوص مدعی نشود؛ چراکه شوارع جز املاک شهرداری است و در ازای پرداخت پول توافق برای احداث معبر انجام می شود.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط