شنبه ۱۳۹۸/۰۹/۳۰

رییس پارلمان محلی قزوین:

شورای اسلامی شهر پشتیبان مدیریت شهری است

در راستای خدمت رسانی به مردم شورای اسلامی شهر قزوین پشتیبان قوی برای مجموعه مدیریت شهری است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ حکمت اله داودی رییس پارلمان محلی قزوین در نخستین جلسه شورای معاونین و مدیران شهرداری قزوین که به ریاست طاهرخانی شهردار قزوین برگزارشد، طی سخنانی ضمن تقدیر از خدمات درافشانی در زمان تصدی سرپرست شهرداری اظهار داشت: در این مدت که شرایط دشواری بر اقتصاد کشور حاکم بود، خوشبختانه هیچ پروژه ای در شهر تعطیل نشد و کارها خوب پیش رفت.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین با تاکید بر ضرورت نقش نظارتی شورای شهر بر مجموعه مدیریت شهری گفت: شورای شهر حق هیچ گونه دخالتی در امور اجرا، عزل و نصب شهرداری ندارد.

داودی در بخش دیگری از سخنانش تامین حقوق پرسنل شهرداری قزوین را با توجه به وضعیت اقتصادی، خوب ارزیابی کرد و افزود: خوشبختانه با این شرایط سخت اقتصادی به طور شبانه روزی پروژه های شهری درحال انجام است و هیچ پروژه ای روی زمین نمانده است.

رییس پارلمان محلی قزوین در ادامه با اشاره به روند انتخاب شهردار قزوین توسط شورای اسلامی خاطر نشان کرد:طی این مدت برخی افراد اظهار داشتند که شهردار قزوین از پیش تعیین شده و حتی نام دونفر از کاندیداها را به عنوان شهردار قزوین اعلام کردند که هیچ کدام درست نبود و این نشان داد که کارها براساس اصول در شورای شهرصورت گرفته است.

وی تصریح کرد: شهردار منتخب قزوین یکی از کاندیداهایی بود که دارای بهترین رزومه، گزارش علمی و اجرایی بود.

داودی با تاکید بر ضرورت توجه به همدلی و همکاری همه مدیران شهری برای خدمت رسانی به شهروندان افزود: ظرفیت بسیار خوبی در شورای شهر قزوین وجود دارد و پشتیبان قوی برای مجموعه مدیریت شهری به شمار می رود.

داودی درادامه بر حاکم شدن انضباط و مقررات و توجه ویژه به این مقوله در مدیریت شهری تاکیدکرد وگفت: نظارت بر موضوعات هزینه ای و انضباط درکارها ازجمله موضوعاتی است که مدیران باید به آنها توجه کنند.

به گفته رییس پارلمان محلی قزوین هنر مدیریت کار در شرایط سخت است.

وی همچنین بر ارتباط خوب و ایجاد انسجام کاری بین کارکنان شهرداری اشاره کرد و گفت: باید دربین کارکنان اقدامات به گونه ای باشد که امنیت شغلی را احساس کنند.

داودی ارتباط با مردم و خدمت رسانی و حل مشکلات آنها را یکی از موضوعاتی ذکرکرد که خود همیشه به آنها توجه داشته و حساس بوده است؛ بنابراین خواستار توجه این موضوع از سوی مجموعه مدیریت شهری شد.

رییس پارلمان محلی قزوین دراین جلسه با انتقاد از قطع کمکهای دولتی به شهرداری ها در سال ۶۱ تاکید کرد: متاسفانه از زمان قطع کمک های دولتی به شهرداری ها، هیچ منابع جایگزینی برای آن پیش بینی نشد و این موضوع باعث ایجاد مشکلاتی درشهر داری ها شد.

وی ادامه داد: درحال حاضر نیز لایحه درآمدهای پایدار در مجلس تصویب نشده است؛ بنابراین شهرداری ها با ابتکارعمل خود درحال اداره امور هستند.
/پایان پیام/

تصاویر مرتبط