شنبه ۱۳۹۸/۰۹/۰۹

چگینی:

موضوعات فرهنگی شهر نیازمند خانه تکانی است

چهره شهر به لحاظ فرهنگی و تاریخی نیازمند خانه تکانی است تا به جایگاه درخشان خود برسد.به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ احد چگینی عضو پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین برگزار شد، گفت: درموضوعات فرهنگی و تاریخی نیازمند خانه تکانی هستیم و اگر این کار را انجام دهیم چهره تابان شهر در مباحث فرهنگی و تاریخی بیشتر معرفی می شود.
 

رییس کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت شورای اسلامی شهر قزوین با تأکید بر ضرورت مدیریت واحد در حوزه های فرهنگی افزود: اگر مدیریت واحدی در این گونه اقدامات وجود داشته باشد، شاهد هم افزایی و حرکت رو به جلو خواهیم بود.

چگینی در خصوص خانه هنرمندان تصریح کرد: مسئولان از تصدی گری دوری کنند، تا درحوزه فرهنگی استان بازخورد مناسبی را شاهد باشیم.

وی افزود: از مدیریت فرهنگ و ارشاد استان می خواهیم تا مباحث فرهنگی را در قالب هنر و آنچه که مورد پسند مردم است به جامعه عرضه کنند تا اگر فرهنگمان قانون و قانونمان فرهنگ شود هیچ اتفاق غیرقانونی و غیرفرهنگی رخ ندهد.

رییس کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت شورای اسلامی شهر قزوین با تأکید بر ضرورت تقویت فرهنگ شهروندی، ادامه داد: درحوزه زیرساخت های فرهنگی اقدامات خوبی انجام شده است؛ اما باید در این حوزه برنامه‌ریزی های اساسی و مشارکت های بیشتری صورت گیرد.

چگینی اضافه کرد: وضعیت فرهنگسرای موسسه نشر آثار حضرت امام خمینی(ره) در خیابان شهید بابایی مشخص نیست؛ در حالی که می توان از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین همچنین از شوراهای فرادست خواست تا لایحه درآمدهای پایدار شهری و مدیریت یکپارچه شهری را پیگیری کنند.

ضرورت ایجاد بانک زمین و املاک درشهرداری قزوین، دیدار با خانواده شهدا و هنرمندان از دیگر مباحث مطرح شده توسط رییس کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت شورای اسلامی شهر قزوین در این جلسه بود.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط