شنبه ۱۳۹۸/۰۹/۰۹

فصیحی رامندی

سند مهندسی فرهنگی در قزوین تدوین شود

سند مهندسی فرهنگی در استان قزوین تهیه و تدوین شود تا براساس آن نظارت ها و کنترل ها در این حوزه افزایش یابد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ فرج اله فصیحی رامندی رییس کمیسیون مالی و اقتصادی پارلمان محلی قزوین با تأکید بر این مطلب در جلسه علنی شورا که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، اظهار داشت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ساختارهای اخلاق انسانی را با استفاده از سنت های دیرین، آداب و رسوم و ارزش های دینی در جامعه احیا کند.

وی ادامه داد: در برخی موارد مسئولان این نهاد در اموری تلاش می کنند که در قالب فرهنگ تعریف نمی شود؛ بلکه موضوعات اجتماعی است.

فصبحی رامندی در ادامه با اشاره به بیانات امام راحل مبنی بر این که انجام کار فرهنگی تنها مختص اداره کل ارشاد نیست و همه مسؤلان باید در این راستا تلاش کنند، تاکیدکرد: آن چه مربوط به این اداره است، معرفی چهره حقیقی نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی است؛ اما اکنون مسئولان از این اهداف فاصله گرفته اند و نتوانسته اند وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند.

رییس کمیسیون مالی و اقتصادی شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان کرد: امروز مسئولان باید وصایای امام راحل را مورد توجه قراردهند و درجهت تببین و معرفی آنها به مردم تلاش کنند؛ زیرا وصیت نامه امام(ره) چراغ راه و ترسیم اساسی برای حرکت است.

وی مقابله با تهاجم فرهنگی و تبلیغات دشمن را از دیگر فعالیت‌های مسئولان این اداره کل برشمرد و گفت: باید با برنامه ریزی و اجرای برنامه های موثر در این راستا، توطئه های دشمنان را خنثی کرد.

به گفته فصیحی رامندی،کسانی که اشرافی گری را در جامعه زنده کرده اند، باعث فاصله میان حکومت و مردم می شوند؛ اما اگر دستورات صدر اسلام دنبال می شد و انحرافی در دین صورت نمی گرفت، دیگر شاهد بسیاری از مشکلات کنونی در حوزه های مختلف نبودیم.

فصیحی رامندی یادآور شد: قزوین شهر مینودری و دارالمومنین است و ضرورت دارد مسئولان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه ریزی های خود به این نکته توجه کنند.

توجه به رسانه ها و نطارت بر قلم های وابسته از دیگر مباحث مطروحه توسط این عضو پارلمان محلی قزوین بود.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط