شنبه ۱۳۹۸/۰۹/۰۹

اسماعیلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین خبر داد؛

اراه تسهیلات به هنرمندان فعال در گذر فرهنگ و هنر قزوین

ایجاد گذر فرهنگ و هنر در قزوین پیگیری می شود و در این راستا به هنرمندانی که دراین گذر فعالیت کنند تسهیلات مناسبی ارائه می شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ محمدحسین اسماعیلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با حضور در جلسه علنی پارلمان محلی قزوین گفت: در راستای امور زیربنایی طرحی مبنی بر ایجاد گذر فرهنگ و هنر داریم تا برای توسعه کسب وکارهای فرهنگی و اقتصاد هنر تسهیلاتی دراختیار هنرمندان قراردهیم .

وی تاکیدکرد: باید از موازی کاری و جزیزه ای عمل کردن در برنامه های فرهنگی پرهیز و با عزم و اراده همه مسئولان این برنامه ها را در استان اجرا کرد.

اسماعیلی با اشاره به برگزاری جلسات شورای فرهنگ عمومی بیان کرد: در این شورا کارگروه ویژه ای تشکیل شده است تا سند فرهنگی استان تهیه و همه برنامه های فرهنگی براساس آن برنامه ریزی شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان اینکه نمایشگاه قرآن کریم یازدهم دی ماه برگزار می شود، افزود: برای تامین هزینه برگزاری این نمایشگاه، نیازمند ۴۰۰میلیون تومان اعتبار هستیم که تاکنون ۵۰ درصدآن تأمین شده و مابقی نیازمند کمک مسولان استانی از جمله شهرداری است.

برگزاری نمایشگاه کتاب در چهارم اسفندماه، برگزاری جشنواره رسانه های دیجیتال، برپایی نمایشگاه دائمی کتاب و تدوین اساسنامه خانه هنرمندان از دیگر مباحث مطروحه توسط مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در صحن علنی پارلمان محلی قزوین بود.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط