سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۹/۱۲

داودی:

رفع مشکلات سایت محمدآباد نیازمند ورود مجموعه مدیریتی استان است

رییس شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی پارلمان محلی این شهر، گفت: مشکلات کنونی سایت محمدآباد و تصمیمات لازم در خصوص آن با ورود مجموعه مدیریتی استان اتخاذ می شود.به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ حکمت اله داودی رییس پارلمان محلی قزوین در ابتدای این نشست، با اشاره به دوازدهم آذر ماه روز جهانی معلولان، در خصوص برنامه ریزی ها و اقدامات مجموعه مدیریت شهری در حوزه معلولان و جانبازان که توسط مشاور در حال انجام است، تصریح کرد: اختصاص دو دستگاه خودروی ون ویژه برای جابه جایی جانبازان و معلولان بالای ۷۰ درصد، خریداری ۵۰ دستگاه اتوبوس ویژه اسکانیا، مجهز به تکنولوزی روز با امکاناتی مانند رمپ که بر روی آن نصب شده از جمله اقدامات مجموعه مدیریت شهری قزوین در این حوزه به شمار می رود.

رییس پارلمان محلی قزوین با اشاره به ۱۳ آذرماه، روز بیمه بر ضرورت توجه به فرهنگ بیمه تأکید و بیان کرد: بیمه یکی از دغدغه های اصلی باغدران است و باید در این زمینه با سازمان جهاد کشاورزی مذاکراتی صورت گیرد.

داودی در ادامه این نشست که به گزارش سرپرست سازمان پسماند شهرداری قزوین درباره وضعیت سایت پسماند محمدآباد اختصاص داشت، گفت: در بازدید اعضای شورا از این سایت، مشکلات جدی در آن مشاهده شد و روند انجام کارها در این سایت رضایت بخش نبود؛ البته در این باره لازم است با مجموعه مدیریت استان نیز نشستی داشته باشیم.

وی اضافه کرد: به نظر می رسد تجهیزات موجود در سایت پسماند محمد آباد قابلیت این میزان از پسماند را ندارد و باید اقدامات جدی‌تری در این زمینه به عمل آید.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین با بیان این مطلب که سایت محمد آباد در سال ۱۳۹۳ آماده بهره برداری شد و شرکتی به نام اوراسیا این سایت را در اختیار گرفت، افزود: اواخر همین سال در پی پیشنهاد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بنا شد این سایت به استانداری و شهرداری واگذار شود.

داودی اضافه کرد: در پی طرح این پیشنهاد در صحن شورا با این لایحه برای مدت یکسال موافقت شد؛ البته در سال ۹۴ نیز همین روند ادامه داشت؛ اما در سال ۹۵ مقرر شد؛ متولیان دستگاه‌های موجود در سایت به شهرداری اجاره پرداخت کنند.

وی خاطرنشان کرد: در آخرین مصوبه شورای اسلامی شهر قزوین پیرامون سایت محمد آباد در سال ۹۶، مقرر شد؛ ۵۱ درصد از درآمد حاصل از سایت محمدآباد به شهرداری قزوین اختصاص یابد، همچنین مدیریت سایت نیز در اختیار شهرداری قرار گیرد که پس از این تاریخ نیز در این زمینه مصوبه دیگری وجود ندارد.

داودی یادآور شد: بنا بود شهرداری سایت محمدآباد را تحویل بگیرد که این امر محقق نشده است. علاوه بر این به دلیل نبود افراد کارشناس و متخصص در این سایت نیز خسارت‌های زیادی به دستگاه های موجود در آن وارد کرده است؛ به گونه ای که در حال حاضر دستگاه های آن با نیمی از ظرفیت کار می کند.

وی ظرفیت دستگاه های سایت محمد آباد را ۴۵۰ تا ۵۰۰ تن زباله در روز عنوان و اضافه کرد: اکنون روزانه ۸۵۰ تن پسماند به این دستگاهها وارد می شود و ۲۵۰ تن زباله بدون پردازش به این سایت وارد و دفن می شود که این ها به لمینت‌های آن آسیب وارد کرده است.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین تأکید کرد: باید کپوست‌های تولیدی این سایت در اختیار کشاورزان قرار می گرفت که این نیز انجام نشده و با در همان جا دپو شده یعنی با این روند غیراصولی آسیب جدی به این سایت وارد شده است.

داودی تأکید کرد: اگر قرار است این سایت در اختیار شهرداری قرار گیرد، باید تمامی این خسارت‌ها جبران شود. همچنین سهامداران نیز باید در این موضوع ورود کنند تا آنجایی که دستگاه‌ها به روز‌رسانی و ظرفیت آنها به دو برابر افزایش یابد؛ در غیر این صورت با مشکلات زیادی روبه رو می شود.

رییس پارلمان محلی قزوین افزود: چنانچه مشکلات کنونی سایت محمدآباد رفع نشود با بازتاب‌های منفی اجتماعی روبه رو می‌شویم؛ از همین رو این موضوع باید به صورت لایحه به صحن شورای اسلامی شهر قزوین ارائه شود تا با هماهنگی مجموعه مدیریتی استان، تصمیم های جدی تری در این باره گرفته شود.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط