سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۹/۱۲

عبدالرزاقی:

قرارداد واگذاری سایت محمدآباد همانند عهدنامه ترکمنچای است

نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین در صحن علنی شورا در خصوص نحوه هزینه کرد شهرداري تذکراتی داد و خواستار توجه جدی به سرمایه ها شد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدی عبدالرزاقی نایب رییس پارلمان محلی قزوین در پنجاه و یکمین نشست شورای شهر در سال جاری که به بررسی وضعیت سایت محمدآباد اختصاص داشت، درباره هزینه ۱۴ میلیارد تومانی شهرداری قزوین برای این سایت گفت: وقتی شهرداری برای اجرای پروژه‌ای هزینه کرده و یک سرمایه‌گذاری صورت گرفته است؛ چرا باید تنها ۴۰ درصد سهام داشته باشد و حتی حق انتخاب مدیرآن را نداشته باشد؛ ازسوی دیگر چرا باید برای استفاده از آن پروژه هزینه یا اجاره بها پرداخت کند؟.

وی تصریح کرد: سایت پسماند محمدآباد با عوارضی که مردم به شهرداری پرداخته کرده اند، ساخته شده است؛ اما حالا دستگاه‌های پردازش موجود در این سایت مستهلک شده است و باید برای بروزرسانی آن شهرداری قزوین اعتبارات هنگفتی هزینه کند.

نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین اضافه کرد: درحال حاضر ۲۱ شهر اجازه دارند از سایت محمدآباد بهره برداری کنند؛ از سوی دیگر نیز خود را مالک این سایت می‌دانند و هزینه ورود پسماندهایشان را به سایت پرداخت نمی کنند.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین با بیان اینکه واگذاری سایت محمدآباد همانند عهدنامه ترکمنچای است گفت: مسئولان استانداری، مدیران شهرداری قزوین را برای واگذاری سایت محمدآباد در برابر عمل انجام شده قرار دادند و اکنون شاهد عواقب آن هستیم.

عبدالرزاقی خاطرنشان کرد: اکنون شهرداری قزوین برای استفاده از این سایت دچار مشکل شده است؛ چراکه روزانه ۳۰۰ تن زباله در شهر قزوین تولید و به این سایت وارد می‌شود؛ از این رو به نظر می رسد با توجه به استفاده دیگر شهرداری‌ها از این سایت ادامه این روند ظرف ۲ سال آینده شهرداری قزوین را برای تخلیه زباله ها دچار چالش کند.

وی با انتقاد از شیوه استفاده از سایت محمدآباد، و ضرورت اصلاح و بازنگری در قراردادهای موجود، تصریح کرد: انعقاد این قرارداد از ابتدا اشتباه بود و نباید در اختیار مدیریت استان قرار می گرفت؛ خوشایند نیست مجموعه ای که ۲۵۰ تن ظرفیت دارد، روزانه ۸۵۰ تن پسماند به آن وارد و دفن شود.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط