شنبه ۱۳۹۸/۰۸/۱۱

چگینی:

تملکات قبل از اجرای عملیات عمرانی پروژه ها انجام شود

ضرورت دارد، شهرداری قبل از آغاز عملیات عمرانی پروژه ها در شهر، نسبت به تملکات مورد نیاز برای اجرای پروژه اقدام کند تا در روند اجرا مشکل ایجاد نشود

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ احد چگینی عضو پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا که با دستورکار بررسی لوایح شهرداری برگزار شد، در خصوص لایحه تعرفه پارکینگ های عمومی تحت نظارت شهرداری اظهار داشت: باید برای ترغیب شهروندان به استفاده از پارکینگ با شیب ملایم نبست به تعیین تعرفه اقدام کنیم ؛ چراکه افزایش نرخ نوعی دافعه خواهد بود.

وی تاکید کرد: باید برای شهروندان به منظور استفاده از پارکینگ جاذبه ایجاد کنیم و در شرایط فعلی افزایش نرخ پارکینگ ها جایز نیست.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین همچنین با انتقاد از لایحه ارسالي شهرداری گفت: درمکانی که کامیون حق ورود به شهر را ندارد، چگونه برای پارکینگ آن تعرفه تعیین شده‌است.

وی دربخش دیکری از این جلسه که به بررسی لایحه صدور سند بار شهری و ساماندهی وانت بارها اختصاص داشت، افزود: دراین راستا شهرداری حق تولیت ندارد و فقط نقش نظارتی دارد؛ بنابراین ساماندهی و ورود در این حوزه برای ما تکلیف بزرگی ایجاد می کند که از عهده سازمان تاکسیرانی شهرداری خارج است.

چگینی افزود: دریافت تعرفه و ثبت نام اطلاعات وانت بارها به مناقشات بعدی که شهرداری را درگیر خواهد کرد نمی ارزد؛ بنابراین نباید مشکل جدیدی برای شهرداری ایجاد کرد.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان کرد: می توان اجرای این طرح را در استانهای هم تراز قزوین نیز بررسي كرد تا با جمع بندی و مطالعه دقیق این موضوع تصمیم گیری شود.

وی افزود: باید با نظارت کارشناسان و پاسخ به همه سوالاتی که برای اعضای شورای شهر پيش آمده مجددا این لایحه بررسی شود تا هم خدمتی به شهروندان ارایه شود و هم برای شهرداری مشکلی پیش نیاید.

چگینی در ادامه این جلسه پیرامون لایحه توافقات شهرداری در حریم کانال آب، تاکید کرد: در حوزه املاک با مشارکت آب منطقه ای اسنادی که در گذشته توسط این سازمان در شمال و جنوب کانال آب تملک شده بود، باطل شود و با برگزاری جلسه مشترک با شرکت آب منطقه ای و استعلام از آنها جلوی وارد آمدن خسارت به شهرداری در این حوزه گرفته شود.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط