شنبه ۱۳۹۸/۰۷/۱۳

قافله باشی:

شهرداری لایحه کمک به کودکان کار را به شورا ارائه کند

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین، خواستار تعیین تکلیف موضوع اختصاص مکانی برای کودکان کار و ارائه این لایحه از سوی شهرداری به شورای شهر قزوین شد.به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدیه سادات قافله باشی سخنگو و عضو پارلمان محلی این شهر، در جلسه علنی صحن شورا با دستور کار بررسی لایحه شهرداری پیرامون واگذاری ساختمان به منظور ایجاد ستاد پیشگیری از وقوع جرم دادگاه زمان مدار اظهار داشت: جلسات متعددی پیرامون اختصاص مکانی برای کودکان کار تشکیل شده؛ اما هنوز هیچ اقدامی در این راستا انجام نشده است.

وی، همچنین خواستار همکاری میان دستگاههای مرتبط در حوزه آسیبهای اجتماعی شد و تاکیدکرد: باید تمام دستگاه های متولی به وظایف خود در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی به درستی عمل کنند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین در بخش دیگری از این جلسه، به جانمایی مکانی ویژه برپایی تعزیه در طرح ساماندهی آستان مقدس امامزاده حسین(ع) اشاره و بیان کرد: 800 میلیون ریال برای این موضوع در بودجه پیش بینی شده است و با توجه به اهمیت مکتب تعزیه، باید این موضوع در دستور کار قرار گیرد.

وی در ادامه این جلسه که به موضوع بررسی برنامه نامزدهای تصدی پست شهرداری قزوین اختصاص داشت، با بیان این مطلب که قزوین شهری بدون المان است، تصریح کرد: با توجه به کم بودن فضای تفرجگاهی و فضای سبز شهری باید شهردار آینده قزوین برای این موارد برنامه عملیاتی داشته باشد.

همچنین ارائه راهکار در مورد بافت فرسوده و تاریخی شهر قزوین و استفاده از توانمندی بانوان در مدیریت شهری از جمله مباحثی بود که سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین خواستار ارائه توضیحات هریک از نامزدهای حاضر در جلسه در خصوص آنها شد.
/پایان پیام/

تصاویر مرتبط