سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۳/۲۸

قوامی:

سازمان حفاظت محيط زيست خواستار ارائه پيوست زيست محيطي پروژه كمربند شرق شد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، سیده منیره قوامی رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی که با حضور مدیر عامل سازمان باغستان های سنتی و مدیر منطقه نمونه گردشگری باراجین برگزار شد طی سخنانی اظهار کرد:

‍ ‍ طبق نامه سازمان حفاظت محيط زيست به شهرداري قزوين، پيوست زيست محيطي پروژه كمربند شرق توسط شهرداري به اين سازمان ارائه نشده و این سازمان خواستار ارائه پيوست مذكور شد‌ه است.

اگرخواستار ارائه پیوستهای محیط زیستی در اجرای پروژه ها هستیم معنایش زیر سوال بردن شهرداری و خدماتی که دهکده طبیعت به شهروندان ارائه میدهد نیست.

وی ادامه داد: اگر مردم به بوستان باراجین و فدک نروند پس أوقات فراغتشان را كجا بگذرانند؟ هدف ما از درخواست مطالعات زيست محيطي پروژه ها جلوگيري از ايجاد خسارت به محيط زيستي است كه براي حفظ سلامت شهروندان ضروري است.

قوامی تاکید کرد: مناطق نمونه گردشگری در هر مقياسي كه پارك جنگلي طبيعي یا دست کاشت دارند جزو پروژه های مشمول ارزیابی محیط زیستی است و بایستی پیوست برایشان تهیه و به سازمان محیط زیست ارایه شود تا نظرات سازمان حفاظت محيط زيست و آب منطقه اي در رابطه با اين دو پروژه طي مكاتبه شوراي شهر بصورت مكتوب درخواست شود.

وی درخصوص پروژه کمربندی شرق نیز کفت: طبق نامه سازمان حفاظت محيط زيست استان علی رغم تاکیدهای انجام شده تاکنون پیوست زیست محیطی برای این پروژه از سوی شهرداری ارایه  نشده است.

سخنگوی پارلمان محلی خاطر نشان کرد: بنده بدون مطالعه صحبتی نمی کنم و تمام موضوعات مطرح شده طبق اطلاعات و بررسی ها صورت میگیرد.

وی در خصوص مخازن ذخیره اب که قرار است در باراجین احداث شود نیز گفت: سه مخزن ذخيره آب طبق گزارش شهرداري داراي ظرفيت ٢٣٨ هزار متر  مكعب آب است كه با توجه به سند ارائه شده از طرف شركت آب منطقه اي اين سه مخزن با حقابه ٦٧٣ هزار متر مكعبي بوستان از رودخانه بارجين پر خواهند شد و اگر در طول يك سال اين مخازن سه بار خالی شوند از حقابه بوستان استفاده خواهد شد و به عبارتی با وجود این مخازن، حقابه بوستان باراجین به اتمام می رسد.

این عضو شورا در بخش دیگری از سخنانش درخصوص انبار تجهیزات و لوازم خانگی سازمان اتوبوسرانی شهرداری گفت:

باتوجه به ذخیره تجهیزات و لوازم یدکی خودرو که در انبار این سازمان وجود دارد مبلغ بیش از 4 میلیارد تومان براورد شده که میتوان با به مزایده گذاشتن این تجهیزات سرمایه زیادی را به مدیریت شهری تزریق کنیم.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط