سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۳/۲۸

فصیحی رامندی:

اجازه ندهیم افرادی خارج از شورای شهر برای شهرداری تصمیم گیری کنند

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، فرج اله فصیحی رامندی رییس کمیسون مالی و اقتصادی شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی گفت:

‍ 7دو هفته است مباحثی پیرامون استعفای شهردار مطرح شده که بسیار نگران کننده است و در این راستا تقاضا می شود جلسه ای با حضور شهردار برای بیان توضیحات تشکیل شود.

وی افزود: در ارتباط با نصب و عزل و استیضاح شهردار شورای شهر دخیل است و باید در این خصوص اظهار نظر کنند.

وی تاکید کرد اگر گندمی خورده شده باید قبل از اینکه از بهشت بیرون کنند خود محترمانه این کار را انجام دهیم و به شورا توضیح دهیم باز هم اگر اظهارات غلط است باید توضیح دهیم.

به گفته وی من به عنوان عضو شورا مستاصل شده ام که ایا این مباحث درست است یا خیر و در این خصوص شهردار باید شفاف سازی کند.

فصیحی در ادامه خاطر نشان کرد: شنیده می شود که دیگران برای انتخاب شهردار تصمیم گیری می کنند این در حالی است که در ابتدای شورای پنجم انتخاب شهردار و دیکته شدن ان به شورا تجربه تلخی بود و باید جلوی تکرار اینگونه اقدامات گرفته شود.

وی با بیان اینکه ما سوگند یاد کرده ایم افزود: نباید اجازه دهیم دیگران برای مدیریت شهرداری تصمیم بگیرند و اگر بناست تصمیم گیری شود در شورا تصمیم گیری شود.

این عضو شورا در بخش دیگری از سخنانش به لوایح شهرداری اشاره کرد و گفت: لایحه عوارض تمدید پروانه در حریم شهر از سوی شهرداری مطرح شده که قانون برای این موضوع در حریم شهر سکوت کرده که پس از بررسی در کمیسیون مالی قرار شد متراژ بنا در مبلغ قیمت منطقه ای 400تومان ضرب شود و پس از محاسبه پرداخت شود تا تمدید پروانه صورت گیرد.این لایحه با موافقت اعضای شورا رو به رو شد.

وی همچنین درخصوص لایحه افزایش مبلغ دریافتی ورودی بوستان باراجین نیز گفت در حال حاضر هزار تومان بابت ورودی بوستان ملی باراجین دریافت می شود و نظر شهرداری دریافت سه هزار تومان است و طبق نظر اعضای کمیسیون با مبلغ دو هزار تومان موافقت شد.

این لایحه نیز با رای تمامی اعضا با مبلغ افرایش سه هزار تومان مخالفت شد و با مبلغ دریافتی دوهزار تومان رای گیری و موافقت شد.

در ادامه فصیحی به گزارش حسابرسی سازمان نوسازی و بهسازی و اتوبوسرانی شهرداری قزوین پرداخت.

وی گزارش حسابرسی سازمان نوسازی و بهسازی را مطلوب دانست و گفت: از نظر شرکت حسابرس هیچ موردی که از نظرحسابرس اخلال در مقبولیت حسابرسی باشد دراین سازمان نبوده است و گزارش مطلوب ارزیابی شده است.

فصیحی تاکید کرد: شش سازمان شهرداری گزارش حسابرسی مطلوب داشته اند که بایستی به نوعی از این سازمانها تقدیرشود.

وی در خصوص سازمان اتوبوسرانی نیز گفت:در این سازمان نظر حسابرس به چند بند مشروط شده که موجودی 4میلیارد و میلیون تومانی انبار؛ طلبکاری 971میلیون تومانی از اشخاص سازمانها و سازمان همیاری ها ازجمله موارد ی است که در این سازمان بایستی تعیین تکلیف شوند.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط