شنبه ۱۳۹۸/۰۳/۲۵

داودی:

‍ داشتن محیط زیست پاک، نیازمند مشارکت تمامی شهروندان است

به گزارش روابط عمومی شورای لسلامی شهر قزوین، حکمت اله داودی رئیس شورای شهر در نخستین همایش ملی محیط‌زیست در قزوین با تشکر از استقبال مردم از این همایش گفت:

 مدیریت شهری همواره بنا داشته، فضایی ایجاد کند تا همه شهروندان از محیط زیستی پاک برخوردار باشند؛ به همین جهت اولین اقدام مدیریت شهری پیاده‌روسازی محدوده سبزه‌میدان محوطه مقابل دولت خانه صفوی بود و قرار است در طول سال برنامه‌های متنوع فرهنگی و شاد در این محوطه برگزار شود.

وی با بیان این‌که برای داشتن محیط‌زیستی پاک نیازمند مشارکت همه شهروندان است افزود: از آنجاکه طبق آمار هر فرد به‌طور میانگین ۷ کیلو زباله تولید می‌کند مدیریت نکردن این حجم از زباله آسیبی جدی به محیط پیرامون‌مان وارد خواهد کرد؛ بنابراین برای آن‌که آسیب به محیط زیست وارد نشود؛ تفکیک زباله از مبدا اقدامی ضروری است.

وی افزود: موضوع دیگر در ارتباط با مدیریت شهری، حل معضل ترافیک است؛ در سال گذشته شهر قزوین ۱۵ روز در شرایط هشدار آلودگی هوا قرار داشت بنابراین از هم‌ اینک باید آمادگی آن را داشته باشیم که دچار مشکلات کلان‌ شهرهایی مانند تهران نشویم.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین بیان کرد: در راستای حل معضل ترافیک از سوی مدیریت شهری اقداماتی از جمله پیاده‌روسازی محدوده سبزه‌میدان انجام شده است و قرار است محدوده آن تا بازار ادامه پیدا کند.

وی با بیان اینکه همه شهروندان در معرض آسیب آلودگی هوا قرار دارند گفت:

برای رفع معضلات ناشی از ترافیک علاوه بر احداث مسیرهای دوچرخه و پیاده‌رو سازی، مجهز بودن سازمان حمل و نقل عمومی به خورو‌های استاندارد اروپایی و استفاده از بنزین یورو ۴ است و مردم می‌توانند از ناوگان حمل و نقل عمومی برای مسافرت‌های درون شهری استفاده کنند.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط