سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۰۹

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین:

رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر از افزایش بودجه سازمان آتشنشانی در سال آتی خبر داد.

دکتر سیده منیره قوامی رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری در جلسه علنی پارلمان محلی در خصوص لایحه بخشش تاخیر و تادیه، گفت:

مبالغی كه با تصويب اين لايحه بخشوده خواهد شد متعلق به شهروندان است و ما نمی‌توانيم مبلغی را كه بايد براي شهر هزينه شود ببخشيم. به علاوه با اين بخشش، در حق كسانی كه خوش‌حساب بوده‌اند و چندين سال قبل بدهی خود را پرداخت كرده‌اند اجحاف می‌شود. به خصوص كه در اين مدت ارزش ريالی پول به شدت افت كرده است.

وی افزود: بخشش برخی عوارض به رونق ساخت و ساز کمک خواهد کرد که در جهت منافع شهروندان است اما موضوعی که طی لایحه فوق مطرح شده است با بخشش عوارض تفاوت‌هایی دارد.

جلسه علنی پارلمان محلی با تقدیم لایحه بودجه سال ۹۸ شهرداری قزوین از سوی شهردار به شورای اسلامی شهر همراه بود.

دکتر قوامی در این خصوص گفت: طی دوسال گذشته از عمر شورای پنجم، هیچگاه شاهد تحقق کد‌های خاص بودجه نبوده‌ایم. باید تشریح شود که چرا هرساله چنین کدهایی بدون اینکه تحقق پیدا کنند؛ در لایحه بودجه قرار داده می‌شوند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین افزود: باید مشخص شود که تحقق ۵۸ درصدی بودجه سال جاری با احتساب کدهای خاص بوده یا خیر؟! همچنین این سوال مطرح است که آیا با وجود عدم تحقق ۴۲ درصدی بودجه سال جاری تا به امروز؛ رشد ۲۴/۵ درصدی بودجه سال آینده قابل قبول است؟!

رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر در ادامه از افزایش بودجه معاونت خدمات شهری و به ویژه سازمان آتشنشانی تشکر کرد و گفت:

سازمان آتشنشانی با امنیت و جان شهروندان در ارتباط است و موضوعات مربوط به آن، از اهمیت بالایی برخوردار است. از طرفی با توجه به تورم موجود، رشد ۱۸ درصدی بودجه سازمان پسماند کافی به نظر نمی‌رسد. اگر چه سيما و منظر شهری بسيار برای مديريت شهری مهم است؛ اما قبل از آن بايد بهداشت و پاکیزگی شهر برای شهرداری اهمیت داشته باشد که این وظیفه بر عهده سازمان پسماند است.

تصاویر مرتبط