سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۰۹

رئیس پارلمان محلی:

بودجه سال ۹۸ شهرداری بر اساس برنامه ۵ ساله دوم شهرداری تدوین شده است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، حکمت اله داودی رئیس شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی با اشاره به فرارسیدن ایام الله دهه فجر، گفت:

 

طی جلسات هماهنگی که در استانداری تشکیل شد؛ برای برنامه‌ریزی در خصوص برگزاری هرچه باشکوه‌تر جشن چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی؛ تصمیماتی گرفته شد.

وی افزود: با توجه به تقارن ایام فاطمیه و دهه فجر، مقرر شد تا تمرکز فضاسازی‌ شهر برای جشن انقلاب اسلامی، بعد از روز ۱۹ بهمن باشد تا ضمن حفظ حرمت ایام فاطمیه؛ آماده برگزاری هرچه باشکوه‌تر این جشن شویم.

ادامه جلسه علنی پارلمان محلی با تقدیم لایحه بودجه سال ۹۸ شهرداری قزوین از سوی شهردار به شورای اسلامی شهر همراه بود.

حکمت اله داودی در این خصوص گفت: با توجه به کمبود فرصت سعی خواهیم کرد تا با کاری فشرده، تا پایان بهمن‌ماه این لایحه را تصویب و برای ابلاغ به شهرداری آماده کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین همچنین از تحقق ۵۸ درصدی بودجه سال ۹۷ تا به امروز خبر داد و گفت:

زمان باقی مانده تا پایان سال فرصت طلائی شهرداری‌ها برای تحقق بودجه است. امیدواریم شهرداری قزوین نیز در این فرصت، موفق به تحقق ۴۰ درصد باقی مانده بودجه سال جاری شود.

داودی در ادامه به لایحه بودجه سال ۹۸ پرداخت و یادآور شد:

بودجه سال ۹۸ شهرداری قزوین ۷۸۳ میلیارد تومان است که با رشد ۲۴ درصدی نسبت به سال گذشته مواجه بوده است. این لایحه بر اساس برنامه ۵ ساله دوم شهرداری تدوین، و در موضوعات مختلف سعی شده تا با رویکردی جدید به امور پرداخته شود. گفتنی است ۷۱ درصد از بودجه سال آتی عمرانی و ۲۹ درصد آن جاری خواهد بود.

حکمت اله داودی بودجه عمرانی شهرداری را مهم‌ترین بخش این نهاد دانست و متذکر شد: ارائه خدمات زیرساختی در حوزه ایمنی و حمل و نقل، جزو مواردی است که در الویت شهرداری است و جزو دغدغه‌های شورای شهر نیز قرار دارد.

این مقام مسئول تمرکز خزانه شهرداری در یک حساب و تشکیل کمیته تخصیص درآمد و هزینه را که در سال آتی اجرائی خواهد شد؛ از شاخص‌های مهم لایحه بودجه سال ۹۸ دانست و گفت:

بخش عمده‌ای از کار شورای شهر شامل نظارت بر درآمد و هزینه شهرداری می‌شود که شفافیت حاصل از این طرح کمک زیادی به انجام بهتر این وظیفه خواهد کرد.

رئیس پارلمان محلی شهر قزوین در پایان از توجه ویژه به مبحث ایمنی در بودجه سال ۹۸ خبر داد و گفت:

بودجه سازمان آتشنشانی برای سال آینده از ۲۱ میلیارد تومان به ۴۱ میلیارد رسیده است که نشان از افزایش ۱۳۱ درصدی آن دارد.

 

تصاویر مرتبط