سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۰۹

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین:

شهردار قزوین رقم لایحه تقدیمی بودجه سال آتی شهرداری را ۷۸۳ میلیارد تومان اعلام کرد.

دکتر علی صفری که به منظور تقدیم لایحه بودجه سال ۹۸ شهرداری قزوین، در جلسه علنی پارلمان محلی حضور پیدا کرده بود؛ ضمن تبریک فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، گفت:

 

لایحه بودجه سال ۹۸ شهرداری قزوین بر اساس پنج سند فرادستیِ توسعه کشور در افق ۱۴۰۴، برنامه پنج ساله دوم شهرداری، لایحه برنامه ششم توسعه کشور، بودجه کل کشور و بخشنامه ابلاغی وزارت کشور تهیه و تدوین شده است.

وی افزود: برای بودجه سال ۹۸ یک حسابداری خزانه کلی تعریف شده که بر اساس بودجه تلفیقی، شهرداری را به سمت انضباط مالی پیش می‌برد. در این روش تمامی درآمد‌های شهرداری در یک حساب جمع آوری شده و توسط "کمیته تخصیص" هزینه می‌شود و شورای شهر نیز می‌تواند هرلحظه درآمد و هزینه را رصد کند.

دکتر صفری در ادامه لایحه بودجه سال ۹۸ شهرداری را بودجه برنامه‌ای دانست و گفت:

در بودجه سال آینده شهرداری قزوین بر اساس برنامه پنج ساله دوم پیش خواهد رفت و عملکرد شهرداری به صورت آنلاین و روزانه مشخص خواهد بود.

شهردار قزوین از توجه به نقاط کم‌برخوردار گفت و متذکر شد:

در تدوین بودجه سال ۹۸ مانند سال ۹۷، به نقاط کم‌برخوردار و همچنین توسعه زیرساخت‌های شهری توجه ویژه شده است.

دکتر علی صفری همچنین اتمام پروژه‌های نیمه تمام را از اولویت‌های اصلی شهرداری در سال آینده خواند و یادآور عملکرد موفق شهرداری در اجرای این سیاست در سال گذشته شد.

شهردار قزوین در پایان به ارائه آمار و ارقام بودجه سال ۹۸ پرداخت و گفت:

بودجه شهرداری در سال ۹۸، ۷۸۳میلیاردتومان است که نسبت به سال گذشته(۶۲۸میلیارد تومان) حدود ۲۴‌ونیم درصد رشد داشته است. همچنین ۲۳۰میلیاردتومان(۲۹درصد) به هزینه‌های جاری و ۵۵۳میلیاردتومان(۷۱درصد) به هزینه های عمرانی اختصاص پیدا کرده است.

تصاویر مرتبط