یکشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۲

عضو شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد؛

طرح ساماندهی هادی آباد تعیین تکلیف شود/ پرداخت به موقع سهم نیم درصدی کتابخانه ها

طرح ساماندهی و اجرای تملکات در محله هادی آباد تعیین تکلیف و به سرعت اجرایی شود.

 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرقزوین، فرج اله فصیحی رامندی عضو شورای اسلامی شهر قزوین  در جلسه علنی شورا ضمن اشاره به طرح ساماندهی هادی آباد و طرح تملکات در این منطقه اظهار کرد: طبق جلسه ای که در ابتدای امسال با مدیرعامل شرکت عمران و مسکن‌سازان داشتیم، وعده داده شد تا ضمن افزایش قیمت تا  پایان خردادماه تملکات انجام شود ، اما با وجود موافقت شورا با افزایش قیمت تملکات، هنوز این فرآیند به اتمام نرسیده است.  
 
 وی بر لزوم تعیین تکلیف بازسازی محله هادی‌آباد تاکید کرد و گفت: اگر قرار است که با بنیاد مسکن هماهنگ شود، باید لایحه  قرارداد مشارکت با بنیادمسکن تنظیم و به صحن علنی شورای اسلامی شهر قزوین ارائه شود و برای باقی‌مانده تملکات این محله هم لایحه به شورا ارایه شود که کارها سریع تر انجام شود.
 
 
 این عضو شورای اسلامی شهرقزوین همچنین بر لزوم پیگیری قانونی درخواستهای کارکنان مشمول قانون کار مبنی بر پرداخت بازار کار و فوق العاده جذب تاکید کرد و گفت: ضرورت دارد تا مدیریت شهری قزوین نسبت به پیگیری موارد قانونی در این خصوص اقدام نماید و اگر طبق قانون الزامی برای پرداخت وجود دارد لایحه آن به شورا جهت بررسی ارسال شود.  
                                                                                                                                                                                                                                                                      فصیحی رامندی در تذکری دیگر به شهردار ی قزوین خواستار پرداخت به موقع سهم نیم درصدی کتابخانه ها از محل درآمدهای عمومی شد و گفت: با توجه به جلسه اخیر انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان قزوین گله مندی از عدم پرداخت به موقع سهم نیم درصدی شهرداری به کتابخانه ها مطرح بود و ضرورت دارد تا شهرداری به موقع پرداختی ها را انجام دهد تا در پایان سال با مشکل برداشت از خزانه مواجه نشویم .
 
 این عضو شورای اسلامی شهر قزوین همچنین با اشاره به جلسه با معاونت عمرانی استانداری مبنی بر طرح تعریض مسیر نسیم شمال گفت:در جلسه با معاونت عمرانی استانداری قزوین بحث تعریض کمربندی نسیم‌شمال مطرح شد، که اگر این مساله اجرایی شود باید علی رغم ده میلیارد تومان اعتباری که در بودجه برای بهسازی فاز سوم نسیم شمال  دیده شده است، اعتبار مازادی هم لحاظ شود.
 
 وی تاکید کرد: ضرورت دارد تا اصلاح بودجه و جابجایی ردیف و میزان هزینه کرد دقیق این پروژه در لایحه ای به شورا ارایه شود تا شاهد مشکلی که برای پروژه کمربندی آیت اله باریک بین بودیم نشویم .
 پایان پیام/

تصاویر مرتبط