سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۳

قافله باشی:

موفقيت سامانه پاكروب در گرو پشتیبانی لازم است

به منظور موفقیت سامانه پاکروب باید ضمن آموزش شهروندان، از این سامانه پشتیبانی های لازم صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدیه سادت قافله باشی رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه شورا با تاکید بر این مطلب اظهار داشت: با شیوع بیماری کرونا موضوع تفکیک پسماند از مبدا در شهر قزوین به صفر رسید و آموزشهای همگام با این برنامه ها هم متوقف شد؛ اما لازم است تا مجددا آموزش شهروندان در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: معتقدم ستاد مبارزه با کرونا برای شروع مجدد برنامه تفکیک پسماند از مبدا دیر تصمیم گیری کرد.

قافله باشی با اشاره به سامانه پاکروب که توسط سازمان فاوای شهرداری قزوین طراحی شده است، تاکید کرد: برنامه و اپلیکیشن بدون لجستیک و پشتیبانی موفق نخواهد شد.

وی ادامه داد: تنها با داشتن سامانه و اپلیکیشن نمی توان آمار تفکیک زباله از مبدا را بالا برد؛ بنابراین ضرورت دارد تا سازمان پسماند با ارائه آموزشهای لازم به شهروندان و پشتیبانی به صورت جدی وارد کار شود.

دبیر پارلمان محلی قزوین با تاکید بر ازوم ارائه مشوقهای کوتاه مدت به شهروندان تصریح کرد: مشوق ها باید به گونه ای باشد تا رغبت شهروندان برای مشارکت و همراهی در امر تفکیک پسماند از مبدا افزایش یابد.

قافله باشی خاطرنشان کرد: آموزش چهره به چهره شهروندان و پشتیبانی سازمان پسماند از سامانه پاکروب باید مورد توجه قرار گیرد تا شاهد موفقیت دراین حوزه باشیم.

به گفته رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین، باید در تفکیک زباله از مبدا روند روبه رشدی در پیش گرفت.

وی در بخش دیگری از جلسه درخصوص لایحه مساعدت شهرداری قزوین به ستاد دیه استان پیرامون آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و محکومین مالی گفت: بانوان زندانی می توانند در اولویت ستاد دیه برای پرداخت و آزاد سازی قرار گیرند.
 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط