سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۶

دبیر پارلمان محلی قزوین:

ضرورت ورود جدی شهرداری ها به ارتقای فرهنگ شهروندی

طبق دستورالعمل ارتقای فرهنگ شهروندی باید توجه به موضوعاتی از قبیل راه اندازی سامانه افکارسنجی در شهرداری ها و سامانه شفافیت وارزیابی اجتماعی قبل از اجرای طرح های شهرداری در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدیه سادات قافله باشی رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین با اشاره به ابلاغیه سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در خصوص دستورالعمل ارتقای فرهنگ شهروندی اظهار داشت: در راستای ارتقای فرهنگ شهروندی و کاهش معضلات فرهنگی این دستورالعمل به تمامی سازمانهای زیر مجموعه شهرداری ها ارسال و رونوشت شده است.

وی افزود: در سرفصل های مختلف ،شیوه ها و ابزار گوناگون برای ارتقای فرهنگ شهروندی مانند آموزش ،رسانه های جمعی و فضای مجازی، تبلیغات شهری، اجتماعات، مساجد و رویدادهای فرهنگی ارائه شده است.

به گفته قافله باشی، این موضوع در چند بند شامل سبک زندگی ، اخلاق شهروندی، هویت ملی، توسعه ملی، دانایی محور،ی، مسئولیت اجتماعی و مشارکت، حمل و نقل و ترافیک، سیما و منظر شهری، محیط زیست، ایمنی و مدیریت بحران و به صورت کارگروه های مختلف شکل می گیرد.

 

پایان پیام/

:small_red_triangle_down:وی تاکید کرد: ما پیشنهادمان به شهرداری قزوین در کمیسیون فرهنگي، اجتماعی شهرداری قزوین این بود که کارگروه ارتقای فرهنگ شهروندی را شکل دهند و یک یا دونفر از اعضای شورا به انتخاب اعضا در این کارگروه عضویت داشته باشند.

:small_red_triangle_down:وی همچنین درخصوص توجه به موضوعات مالی این کارگروه گفت: باید اعتبار ویژه ای درخصوص موضوع فوق در بودجه سال ۱۴۰۰ دیده شودو در برنامه توسعه سوم شهرداری ها این بحث مطرح شود.

:small_red_triangle_down:این عضو شورا ادامه داد: همچنین معاونتهای شهرداری بودجه لازم را در راستای ارتقای فرهنک شهروندی در سازمانهای متبوع خود درنظر بگیرند .

:small_red_triangle_down:به گفته دبیر پارلمان محلی قزوین، توجه به موضوعاتی از قبیل راه اندازی سامانه افکارسنجی در شهرد اری ها و سامانه شفافیت و ارزیابی اجتماعی قبل از اجرای طرح های شهرداری باید در دستور کارقرار گیرد.

:small_red_triangle_down:وی اضافه کرد: شهرداری در حوزه فرهنگسرا ها و اماکن آموزشی که در اختيار دارد باید در حوزه آموزش شهروندی ورود جدی تری داشته باشد همچنین در حوزه تکریم ارباب رجوع و حقوق شهروندی جدی تر وارد عمل شود.
 

تصاویر مرتبط