سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۳

داودی:

ضرورت استفاده از خدمات نوین در اداره شهر

به منظور تسریع در انجام امور، افزایش کیفیت خدمات و صرفه جویی در زمان و هزینه های شهروندان، بايد کارها با بهره گیری از خدمات نوین و سیستمی انجام شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ حکمت اله داودی رییس پارلمان محلی قزوین در جلسه شورا که بادستورکار بررسی لوایح شهرداری و تشریح اقدامات سازمان فاوا در خصوص سامانه پاکروب برگزار شد، گفت: دیگر نمی توان شهر را به صورت سنتی اداره کرد؛ بلکه باید به صورت سیستمی و بهره گیری از خدمات نوین در این زمینه اقدام کرد.

وی افزود: در مورد صدور پروانه نیز باید به گونه ای عمل شود که میزان ارتباط حضوري شهروندان با بدنه شهرداری کاهش یابد تا هم کارها سریع تر پیش رود و هم رضایت شهروندان را نیز درپی داشته باشد.

داودی همچنین درخصوص راهکارهای افزایش میزان درصد تفکیک زباله از مبدا و ترغیب شهروندان به این امر از روسای کمیسیونهای تخصصی بهداشت و محیط زیست و خدمات شهری خواست تا در جلسه ای مشترک و باحضور مدیرعامل سازمان پسماند موضوعات را بررسی کنند.

رییس پارلمان محلی قزوین در ادامه به بازدید از سایت دفن بهداشتی_مهندسی زباله محمدآباد اشاره کرد و گفت: اقدامات خوبی از جمله ساماندهی زباله ها و راه اندازی دو خط پردازش در این جایگاه انجام شده است.

به گفته داودی، شیرابه های موجود در این جایگاه همچنان وجود دارد و اعتبار یک و نیم میلیارد تومانی لازم است تا این شیرابه ها تبدیل به آب قابل استفاده برای مجموعه شود.

وی تاکید کرد: در حال حاضر ۷۰۰ تن زباله ورودی به این سایت به ۵۰۰ تن کاهش یافته که لازم است اداره کل محیط زیست استان این موضوع را رصد کند که زباله هایی که به این مرکز منتقل نمی شود، چگونه دفن می شود؟.

رییس پارلمان محلی قزوین در ادامه این جلسه که باحضور نماینده رانندگان تاکسی برگزار شد، اظهار داشت: برای حل برخی از مشکلات مطرح شده باید از سوی شهرداری قزوین لایحه ای به شورا تقدیم شود؛ طی سالهای اخیر نيز همکاری و مساعدتهای خوبی در حمایت از رانندگان، این قشر زحمتکش انجام شده است.

 

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط