سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۶

سخنگوي پارلمان محلي قزوبن:

شهرداري هر چه سريعتر برنامه راهبردي و عملياتي خود را براي مديريت سايت پسماند محمد آباد مشخص كند

شهرداری قزوین باید برنامه راهبردی و مدیریتی خود را برای اداره مرکز دفن بهداشتی_مهندسی پسماند محمدآباد به طور دقیق و شفاف مشخص کند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ سیده منیره قوامی سخنگو و رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه شورا با اشاره به بازدید از مرکز بهداشتی_ مهندسی پسماند محمدآباد، گفت: در زمان دوهفته ای که شهرداری قزوین این سایت را تحویل گرفته اقدامات خوبی انجام شده است كه اين امر نشان دهنده حضور نيروهاي متخصص در سازمان پسماند است و همچنين شهرداري تنها نهادي است كه توان اداره اين مركز را بصورت تخصصي دارد.

وی افزود: در حال حاضر وضعیت لندفیل و خطوط پردازش اصلا مناسب نيست و در واقع چيزي از اين سايت باقي نمانده است؛ اگر سه سال پيش اين مركز به شهرداري قزوين تحويل داده مي شد امروز شاهد این نابسامانی و آشفتگی در آن نبودیم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین با بیان اینکه شهرداری باید برای این مرکز برنامه داشته باشد، افزود:از آنجائيكه شورا با تحويل موقت اين جايگاه پردازش و دفن زباله به شهرداري موافقت كرده است، لازم مي باشد شروط قيد شده در مصوبه شورا از جمله انتقال سند مالكيت زمين به نام شهرداري قزوين و تعهد پرداخت هزينه پذيرش زباله از ساير شهرداري ها با جديت پيگيري شود.

قوامی تاکید کرد: شهرداری قزوین باید استراتژی و راهبرد خود را برای مدیریت این مجموعه از قبیل احداث لندفیل، استفاده از دستگاه زباله سوز و یا ورود سرمایه گذار مشخص کند.

رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر قزوین، همچنین تاکید کرد: شهرداری قزوین می تواند از ظرفیت مرکز پژوهش های شورا و شهرداری در این خصوص استفاده کند. همچنین باید برنامه ها مشخص باشد تا در فصل تدوین بودجه فکری برای این مجموعه شود.

وی افزود: با اقدام خوب سازمان پسماند، سايت ٥٠ هكتاري در ليا كه پسماندهاي ساختماني در آن دفع مي شوند، ظرفيت مناسبي را براي تبديل شدن به فضاي تفرجگاهي براي مردم ايجاد كرده است. در اين مورد هم شهرداري طرح و برنامه ارائه دهد تا اعتبار آن در بودجه سال ١٤٠٠ ديده شود.

این عضو شورا، همچنین با انتقاد از عملکرد شهرداری قزوین در اطلاع رسانی و تبلیغات سامانه پاک روب گفت: مدتی است که این سامانه به منظور تفکیک زباله از مبدا رونمایی شده است؛ اما هیچ کاربری در آن ثبت نام نکرده است که به نظر می رسد اطلاع رساني و آموزش شهروندان مغفول مانده است و همچنين هماهنگي با بخش خصوصي براي استفاده از اين اپليكيشن انجام نشده است.

قوامی همچنین در خصوص افزايش قيمت خريد تراكم ساختماني در شهر قزوین اظهار داشت: همچنان که مخالف افزایش قیمت جرایم کمیسیون ماده صد به دلیل تاثیرات آن در قیمت مسکن بودم با این موضوع نیزمخالفم چرا که تاثیر مستقیمی بر روند افزایش قیمت مسکن خواهدداشت و پیشنهادمی شودتا دراین موضوع بازنگری شود.
 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط