شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۳

مهدی عبدالرزاقی،

با ادامه تملکات در محله دباغان، خانواده هاي بيشتري آواره مي شوند

طرح ساماندهی محله دباغان باعث شد تا مردم بومی به نقاط دیگر شهر کوچ کرده و شاهد شکل گیری اقامتگاههای غیر رسمی بیشتری باشیم.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدی عبدالرزاقی نایب رییس پارلمان محلی قزوین در جلسه شورا ضمن گرامیداشت سالروز شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: شهادت سردار سلیمانی نقطه تاریک دیگری بر ننگهای دولت تروریست آمریکا بود .

وی در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به لایحه عقد قراردادبا کارگزاری جدید برای ادامه تملک طرح آستان مقدس امامزاده حسین (ع) بیان کرد: تکمیل این طرح نیازمند اعتبار زیادی است و از عهده شهرداری قزوین و سایر شرکا خارج است.

وی افزود: با این گونه تملکات در این محله فقط مخروبه ای که ایجاد شده را بزرگتر خواهیم کرد و خانواده های بسیاری را آواره و از محل زندگی شان خارج خواهیم کرد.

نایب رییس پارلمان محلی قزوین در این جلسه گریزی به قانون ماده ١٤ اعتبار در بافتهای فرسوده زد و افزود: طبق این قانون شورای برنامه ریزی و توسعه استانها موظفند برای ساخت و ساز در بافتهای فرسوده اعتباراتی را هزینه کند و این سوال مطرح می شود که شورای برنامه ریزی و توسعه قزوین دراین موضوع آیا اقدام کرده است یا خیر؟.

وی تاکید کرد: طی سالهای ۹۷ و ۹۸ نیز مبلغ دو هزار میلیارد تومان برای موضوع نوسازی بافتهای فرسوده در کشور اعتبار مصوب شده که به نظر می رسد این موضوع مغفول مانده است.

نایب رییس پارلمان محلی قزوین در ادامه در خصوص لایحه تملک خانه مظاهری تصریح کرد: قیمت کارشناسی این ملک بسیار بالاست و این پول بیت المال است و نباید بالاتراز قیمت واقعی توافق شود.

وی تاکید کرد: این درحالی است که حمام حاج محرم در خیابان مولوی وجود دارد که ۱۳۸۰متر مربع مساحت دارد و موقعیت مکانی خوبی نیز دارد، وراث این ملک حاضرهستند به قیمت سه میلیارد تومان کل ملک را به شهرداری قزوین واگذار کنند؛ درحالی که شهرداری قزوین درلایحه تملک خانه مظاهری می خواهد ملکی را به قیمت بسیار بالاتر از مالک خریداری کند که واقعا منطقی نیست.

به گفته این عضو پارلمان محلی قزوین با اصل موضوع حفظ و احیای خانه های تاریخی مخالف نیستیم؛ اما باید به قیمت واقعی خریداری شود نه بیشتر.

وی همچنین در خصوص دفترچه پیشنهادی ارزش منطقه بندی خرید تراکم مسکونی و ارزش افزوده ناشی از اجرا و یا تغییر کاربری، بر ضرورت یکسان سازی تراکم پایه در تمامی مناطق شهری تاکید کرد.
 

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط