سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۱۱

مهدی عبدالرزاقی:

مطالبه گری نباید با نگاه جناحی و سیاسی همراه باشد

اعضای شورا نماینده مردم هستند و مطالبه گری آنان نباید با نگاه سیاسی و جناحی همراه باشد.

مهدی عبدالرزاقی نایب رییس پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری برگزار شد، با اشاره به برخی فضاسازی های رسانه ای در خصوص واگذاری پروژه ستاره پونک اظهار داشت: سوالم از کسانی که دنبال روشنگری هستند این است که وقتی ۷۰۰ هزار دلار از پول و سرمایه های این شهر به حساب اشخاص واریز شد، كجا بودند؟.

وی ادامه داد: چرا زمانی که ٤٠هزار متر زمین در بلوار شهيد سردارسليماني به بانک انصار واگذار شد، سکوت کردند و نگفتند باید به مزایده گذاشته شود؟ چرا پل امام رضا(ع) که در طرح جامع و تفصیلی وجود نداشت احداث شد، هیچ کس حرفی نزد؟.

 نایب رییس پارلمان محلی قزوین با تاکید بر اینکه بدهی هاي امروز، میراث گذشتگان و نتیجه اشتباهات گذشته است، افزود: در دوره های گذشته پیمانکاران در اِزای دستمزد فعالیتشان برای دریافت وام به بانک شهر معرفی می شدند و امروز همه آنها بابت تضامین این وام ها دچار مشکل شده اند؟.

 وی ادامه داد: تاكنون نزدیک به ۵۰۰ میلیارد تومان از املاک شهرداری به بانک شهر واگذارشده است؛ اما همچنان ٥٠٠ميليارد تومان ديگر بدهی وجود دارد، بدهی که ما نخواستیم و به دلیل اشتباه گذشتگان است، روز به روز در حال افزایش است.

 عبدالرزاقی خواستار تعیین تکلیف سریع این بدهی ها شد و تاکید کرد: باید جایی این بدهی ها بسته شوند، در حال حاضر ماهیانه هفت و نیم میلیارد تومان بدهی بر این بدهی ها افزوده می شود که به شورای پنجم ربطی ندارد، اما ما از ابتدای این شورا همه تلاشمان را کرده ایم تا مشکلات ناشی از این بدهی که میراث گذشتگان بوده را حل کنیم.

نایب رییس پارلمان محلي قزوین تصریح کرد: چرا فریادهای ما در مورد ۷۰۰ هزار دلار ، قرارداد راژیا ، پل امام رضا(ع) ،املاک واگذار شده شهرداری در دوره های قبل در فضای مجازی منتشر نشد؟؛

وی با تاکید بر اینکه نباید با موضوعات با نگاه سیاسی برخورد شود، افزود: بنده هم اعتقاد دارم قیمت پروژه ستاره پونک پایین است؛ اما بايد اين راهم در نظر بگيريم كه هر سرمایه گذار برای خود حساب می کند و با برآورد هزینه ها باید برای خودش هم سود داشته باشد تاپای کار بیاید.

به گفته عبدالرزاقی، نباید فضایی ایجاد شود که به همکاران شورا در فضای مجازی و افکار عمومی توهین شود.

وی تصریح کرد: قطعاً شورا محل تضارب آرا است و همه این بحث ها باید منجر به این شود که منافع مردم و مجموعه مدیریت شهری و بیت المال حفظ شود.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین در بخش دیگری از این جلسه، در خصوص لایحه ادامه تملک املاک واقع در محدوه طرح امامزاده حسین(ع) و هادی آباد گفت: وضعیتی که در محله دباغان و امامزاده حسین(ع) ایجاد شده در شان مردم قزوین نیست و این طرح نیز از همان خرابه هایی است که تحویل گرفتیم و امروز با این معضل روبه رو هستیم که مردم در عذاب باشند.

وی یادآور شد: مردم این محله به اجبار به نقاط دیگر شهر کوچ کردند و لازم است تا این مشکل به زودی حل شود و این محله سامان یابد.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط