سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۸/۲۷

احد چگینی تاکید کرد؛

شورا و شهرداری پیشقٓراول مبارزه با کروناست

شورا و شهرداری قزوین در ابتدای شیوع کرونا پیشقراول و جزو اولین دستگاههایی بود که در مبارزه با کرونا چه به صورت نقدی و چه به صورت غیرنقدی پای کار بوده است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ احد چگینی رییس کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت پارلمان محلی قزوین با بیان این مطلب در جلسه شورا که با حضور معاون سیاسی_ امنیتی استاندار، فرماندار، شهردار و رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد؛ گفت: مجموعه شورا و شهرداری قزوین، با انجام اقدامات حمایتی گام های بلندی برای مقابله با کرونا برداشته است که از آن جمله می توان به هزینه دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی در این حوزه اشاره کرد.

وی ضمن قدردانی از تلاش های ستاد مقابله با کرونا در استان افزود: از هیچ کاری برای تامین سلامت شهروندان کوتاهی نمی کنیم و در این راستا آماده هستیم تا به عنوان معتمدین مردم در امر مبارزه با کرونا همکاری داشته باشیم.

چگینی خاطر نشان کرد: وظیفه ذاتی ما کمک به حوزه سلامت و جان برکفان و مدافعان سلامت است؛ ولی انتظار داریم از دیگر سو در خصوص موضوعات اعتباری نیز کمک ها و حمایتهایی صورت گیرد.

وی تصریح کرد : پیشنهاد می شود ۵۰ درصد از ظرفیت دورکاری نیروی انسانی که وجود دارد برای کمک به حوزه اصناف و نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی به کارگرفته شود.

چگینی همچنین خاطرنشان کرد: لازم است یک شماره سه رقمی اختصاص داده شود تا مردم بتوانند ناقضان پروتکل های بهداشتی را در زمان تعطیلی اصناف اطلاع بدهند.

رییس کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت پارلمان محلی قزوین در ادامه خواستار حل مشکل دستفروشان در شهر از جمله خیابان شهید بابایی شد و گفت: مکانیسم نیروی اجراییات شهرداری برای ساماندهی دستفروشان کافی نیست و دستگاه هایی مانند نیروی انتظامی باید ورود کنند تا این مجموعه برای ساماندهی و برخورد با دستفروشان اقدام مناسبی داشته باشد.

وی با بیان اینکه درحال حاضر شهرداری قزوین به لحاظ مالی در وضعیت خوبی نیست، پیشنهاد داد: در حوزه ارزش افزوده نگاه ویژه تری شود تا بتوان حقوق پرسنل را به موقع پرداخت کرد.

چگینی همچنین در بخش دیگری از سخنانش گفت: طبق بررسی هایی که در یک ماه اخیر داشتم استانهای اهل تسنن وضعیت خوبی به نسبت استانهای دیگر در خصوص بیماری کرونا دارند و لازم است دراین خصوص بررسی های بیشتری انجام شود.

رییس کمیسیون حقوقی، بازرسی ونظارت شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد: استفاه از ظرفیت های مذهبی دراین امر مغفول مانده است و می توان به خصوص در سطح بازار سنتی قزوین از این موضوع بهره برد.

 

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط