سه‌شنبه ۱۳۹۲/۰۹/۲۶

رئيس کميسيون فرهنگي و ورزشي ؛

حفظ قرآن کريم خير کثير است

حفظ قرآن و کساني که قدم در اين عرصه مي نهند ثمرات فراواني را به همراه خواهد داشت.

 

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين، حسين صلح جو منفرد رئيس کميسيون فرهنگي شورا در مراسم تجليل از حافظان قرآن کريم با تاکيد بر اين مطلب و با اشاره به تأکيدات ديني مبني بر حفظ قرآن کريم  تصريح کرد: حافظان قرآن کريم ادامه دهندگان راه امامان  و معصومين براي مصون نگه داشتن اين معجزه الهي از توطئه هاي دشمنان اسلام هستند.

صلح جو با اشاره به حديث امام علي(ع) مبني بر اينکه قرآن تلاوت کنيد و آن را به خاطر بسپاريد زيرا خداوند متعال کسي را که قرآن را در خود دارد عذاب نمي دهد اظهار داشت: قرآن کريم يکي از حافظان خوب مسلمانان است و توجه به تأکيدات اين معجزه اسلام، نقش مؤثري در حفظ کيان خانواده و موفقيت افراد دارد.

وي ادامه داد: کساني که قرآن را حفظ مي کنند بايد بدانند حافظ قرآن نيستند بلکه اين قرآن کريم است که حافظ آنها در زندگي است از همين رو حفظ قرآن يک خير کثير است که بايد مورد توجه ويژه ما مسلمانان قرار گيرد.

اين مقام مسئول به جايگاه والاي قرآن کريم در دين مبين اسلام و احاديث نقل شده از معصومين اشاره و تصريح کرد: اين جايگاه حساس و با اهميت، مسئوليت دست اندرکاران اين حوزه را خطيرتر مي کند تا تلاش نماييم حفظ قرآن کريم را که يک رحمت بزرگ الهي است را در جامعه ترويج نماييم.

وي ادامه داد: حافظ قرآن که به آن عمل نمايد در آخرت نيز رفيق  و همراه فرشتگان و سفيران الهي خواهند بودکه بايد قدردان اين موهبت الهي باشند.

رئيس کميسيون فرهنگي با مطلوب برشمردن اقدامات انجام شده براي ترويج حفظ قرآن کريم اظهار داشت: در سال هاي اخير با انجام فعاليت ها و حمايت هاي انجام شده از سوي مجموعه مديريت شهري به خصوص سازمان فرهنگي ورزشي و دارالقرآن ها و مؤسسات خصوصي شاهد روند رو به رشد و صعودي در اين بخش بوده ايم.

 

صلح جو به حافظان قرآن در رده سني پايه و نوجوانان اشاره و تصريح کرد: اين افراد که اقدام به اين امر پر فضيلت نموده اند و اين آيات الهي را در ذهن خود مي سپارند، از موهبت هاي اين اقدام بزرگ از همان اوايل زندگي خود بهره مند شده اند که اين رويه قابل تقدير است.

وي با قدرداني از حمايت هاي خانواده ها  و مسئولين در اشاعه فرهنگ حفظ قرآن در جامعه اظهار داشت: فرصت تدبر  و تعمق در آيات الهي براي حافظان قرآن به خوبي مهيا است و آنها آمادگي کامل براي پاسخگويي به سوالات مختلف در اين زمينه را دارند که اين امر مرهون تلاش اين افراد  و فراهم شدن بستر هاي لازم در جامعه است.

اين مقام مسئول با اشاره به منويات مقام معظم رهبري مبني بر تربيت ده ميليون حافظ قرآن اذعان داشت: ايشان در جلسات مختلف و نشست هاي متعدد بر اين موضوع تأکيد فراواني داشته اند، از همين رو بايد تمام توان خود را براي تحقق اين مهم به کار ببريم.

 وي در خاتمه خواستار تداوم حمايت از فعاليت هاي قرآني شد  و اظهار داشت: بايد با پيش رو قرار دادن اين رويه، زمينه ترويج اين مهم را در جامعه  و بين گروه هاي سني مختلف فراهم نماييم.

 

تصاویر مرتبط