سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۵/۱۴

رییس کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت پارلمان محلی قزوین:

جذب سرمایه گذار، راه حل مشکلات اقتصادی شهرداریهاست

ایجاد درآمدهای پایدار از طریق جذب سرمایه گذار، راه حل برون رفت از مشکلات اقتصادی در شهرداری هاست.

احدچگینی رییس کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا که با دستورکار بررسی لوایح شهرداری برگزار شد، طی سخنانی ضمن گرامیداشت فرارسیدن روز خبرنگار برضرورت امراطلاع رسانی تاکید کرد.

وی درادامه با بیان اهمیت توجه به موضوع سرمایه گذاری وجذب سرمایه گذار تأکید کرد: موانع موجود در بخش سرمایه گذاری در شهرداری قزوین بررسی و مشکلات این بخش حل شود؛ چراکه تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی جذب سرمایه گذار است.

احد چگینی خاطرنشان کرد: باید طی جلسه ای از مدیران حوزه سرمایه گذاری شهرداری قزوین دعوت شود تا دلایل و موانع موجود در مسیر سرمایه گذاری شهر قزوین را بیان و برای برون رفت از این رکود راهکار ارائه کنند.

به گفته وی درقراردادهای سرمایه گذاری که مصوبه شورا نداشته ، همیشه ایرادات اساسی وجود داشته است.

احد چگینی تصریح کرد: پروژه هایی مانند هتل هما، سیتادیوم و پارک رباتیک از جمله پروژهای مهم و تاثیرگذاری بودند که اگر تکمیل می شد، اتفاقات خوبی درشهر رقم می خورد؛ اما در حال حاضر وضعیت نامشخصی دارند.

وی دربخش دیگری ازاین جلسه با اشاره به وضعیت سهام بانک شهر و دارایی های شهرداری قزوین گفت: زمانی قرار بود برای پرداخت بدهی های شهرداری به بانک شهر تهاتر ملک و فروش سهام صورت گیرد که خوشبختانه با ورود شورا و کمیسیون مالی و اقتصادی و دعوت از متخصصان حوزه بورس فروش سهام اتفاق نیفتاد و درحال حاضر ارزش این دارایی ها چندین برابرشده است.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان کرد: اگر شورای شهرقزوین و کمیسیون مالی و اقتصادی مقاومت نمی کرد ممکن بود سهام بانک شهر در سال گذشته به فروش می رسید و ضرر زیادی را متحمل می شدیم.

وی درادامه درخصوص روند تکمیل پروژه های عمرانی شهرداری گفت: براساس بازدید از برخی پروژه ها باید اذعان کرد اقدامات خوبی انجام شده که قابل تقدیراست و همین جا به شهردار قزوین به دلیل این تلاش ها خسته نباشید می گوییم .

رییس کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان کرد:همه سرنشینان یک کشتی هستیم و انتقادات و پیشنهادات قطعاً می تواند سازنده باشد و در کارها ما را به نتیجه برساند.

احد چگینی دربخش دیگری از سخنانش خواستار تهیه طرح گردشگری برای کوچه كهن فرامرزی واحیای این کوچه شد وگفت: می توان برای افزایش جاذبه های گردشگری دراین کوچه برنامه ریزی کرد.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین اظهار داشت: اگر کوچه طباخ حسینی به خیابان تبریز متصل شود و گاراژ موجود دراین کوچه را توافق و تملک کنیم، می تواند برای ایام شلوغ و پرترافیک مسیر جایگزینی برای خیابان سعدی باشد .
 

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط