شنبه ۱۳۹۹/۰۲/۲۰

در جلسه مشورتی شوراي اسلامي شهر قزوین تاکید شد ؛

ضرورت بازنگری مجدد طرح جامع شهر قزوین

در جلسه مشورتی پارلمان محلی قزوین که به منظور بررسی طرح های توسعه ای شهر قزوین برگزار شد، بر ضرورت بازنگری طرح جامع شهر قزوین تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ در این جلسه که علاوه بر اعضای پارلمان محلی قزوین، رییس و نایب رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان، معاون شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی و جمعی از مدیران شهری نیز حضور داشتند، در مورد مشکلات موجود در شهر قزوین که عمده آنها در طرح جامع دیده نشده، همچنین طرح هایی که در شورای عالی شهرسازی و معماری مسکوت مانده، بحث و تبادل نظر شد.

این گزارش می افزاید؛ روند رسیدگی به طرحهای بررسی شده در شورای عالی شهرسازی و معماری و پیگیری تایید و ابلاغ آنها از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان، بررسی کمربندی هاو ورودی های شهر قزوین در نقشه طرح جامع، نحوه اتصال پل امام رضا(ع) به پل مرحوم ابوترابی از موارد مطروحه در این جلسه بود.

براساس این گزارش؛ عدم کارآیی طرح جامع شهر قزوین و عدم انطباق با وضع موجود از مواردی بود که در این جلسه از سوی مدیران شهری مطرح و تاکید شد؛ در صورت لزوم نسبت به ابطال طرح جامع و تهیه طرح جامع جدید در شهر قزوین اقدام شود.
 

این گزارش خاطر نشان مي کند؛ رفع مشکلات طرح شهید انصاری شرقی، محلات قدیمی شهر مانند دباغان و حل مشکل افزایش محدوده تاریخی ، حل مشکل شهرک اندیشه و بومی سازی طرح جامع نیز از دیگر مواردی بود که دراین جلسه مطرح شد.

این گزارش حاکی است؛ در این جلسه مقرر شد تا کمیته ای با حضور مدیریت ارشد استان، شهردار و رییس شورای اسلامی شهر قزوین تشکیل و در آن مشکلات مرتبط با طرح جامع و تجدید نظر درمورد آن بررسی شود.

گفتنی است؛ همچنین در این جلسه پیشنهادشد تا سازمان اجرایی طرح جامع تعریف و تشکیل شود.

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط