پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۹/۲۸

داودی:

قانون فعلی شهرداری ها نیازمند بازنگری است

رییس پارلمان محلی قزوین خواستار بازنگری در قانون شهرداری ها شد و گفت: این قانون با توجه به شرایط فعلی که جمعیت شهرنشینی و روستانشینی معکوس شده است کارایی لازم راندارد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ حکمت اله داودی رییس پارلمان محلی قزوین در آیین معارفه شهردار قزوین با بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به توسعه شهرها و ابعاد مختلف خدمت رسانی و نیازهای شهروندان، قانون فعلی فاقد اثربخشی لازم است.

داودی در ادامه به چالشهای پیش روی شهرداری ها اشاره کرد و گفت: فقذان زیرساختهای مناسب شهری به دلیل نبود مدیریت یکپارچه و وجود فضاهای ناکارآمد و فرسوده، عدم تامین منابع مالی برای بازآفرینی شهری و کمبود وسایل حمل و نقل عمومی ازجمله چالشهایی است که شهرداری ها با آن مواجه هستند.


داودی با تاکید بر این که یکی از اقدامات مهم در شهرها توسعه حمل و نقل عمومی است، افزود: امروزه تمام کلانشهرها با مشکل کمبود وسایل نقلیه عمومی مواجه هستند و دولت با توجه به محدودیت های مالی در یک سال گذشته، قادر به تامین اتوبوس برای شهرها نبوده است.

رییس پارلمان محلی قزوین گفت: سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین از پویاترین سازمان های حمل و نقل عمومی در کشور است و در دو سال گذشته با تزریق ۳۰ میلیارد تومان از منابع شهری بیش از ۸۰ دستگاه اتوبوس به حمل و نقل عمومی شهر اضافه کرده و امروز به عنوان قطب بازسازی اتوبوس ها در کشور محسوب می شود،

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین گفت: تصمیمات در حوزه شهری باید به تصویب شورای عالی معماری و شهرسازی برسد که این خود باعث طولانی شدن طرح ها و نارضایتی شهروندان می شود.

داودی اظهار امیدواری کرد: در فرصت باقیمانده برای شورای پنجم طرح های نیمه کاره چون کمربندی شهر قزوین، جاده سلامت باراجین، دهکده طبیعت و سافاری پارک، پارک بانوان منطقه یک و غیره، تکمیل و مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی در پایان سخنانش ضمن تبريك به طاهرخاني شهردار جديد قزوين، خاطرنشان کرد: عملکرد قابل قبول درافشاني، سرپرست شهرداری قزوین طی این دوره نشان داد که شورای شهر انتخاب خوبی برای سرپرستی شهرداری داشته است.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط