سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۹/۱۹

فصیحی رامندی:

تحقق ۳۷ درصدی بودجه عمرانی در نیمه نخست سال جاری

طبق گزارش درآمد و بودجه شهرداری قزوین در نیمه نخست امسال، عملیات عمرانی ۱۸۰ پروژه در شهرداری قزوین آغاز نشده و هیچ هزینه ای برای آنها صورت نگرفته است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ فرج اله فصیحی رامندی رییس کمیسیون مالی و اقتصادی پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا که به بررسی گزارش درآمد و هزینه شهرداری در ۶ ماهه اول امسال اختصاص داشت، ضمن اشاره به جزییات این گزارش گفت: از مجموع بودجه مصوب عمراني شهرداری در این مدت، ۵۱ درصد محقق شده است.

وی با بیان این مطلب که در ۶ ماهه اول امسال ۱۰۴ میلیارد تومان، معادل ۳۷ درصد از بودجه مصوب برای پروژه های عمرانی هزینه شده است، افزود: از ۲۵۲پروژه عمرانی تعریف شده، میزان پیشرفت فیزیکی ۱۸۰ پروژه صفر است و برای آن هیچ هزینه ای نشده است و ۷۲ پروژه نیز از یک تا ۷۰ درصد پیشرفت داشته است كه از اين تعداد ۴۵ پروژه زیر ۲۰درصد و ۹ پروژه بیشتر از ۵۰ درصد پیشرفت داشته است.

فصیحی رامندی در ادامه به هزینه های جاری و میزان تحقق سایر کدهای درآمدی در گزارش درآمد و هزینه شهرداری اشاره و تأکید کرد: باید مشروح این گزارش برای اطلاع عموم منتشر شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش به نامه ستاد مرکز حفظ آثار و نشر دفاع مقدس مبنی بر حمایت شهرداری اشاره کرد و گفت: از سوی این ستاد درخواست اختصاص اعتبار برای موزه دفاع مقدس شده و شهرداری نیز بخشی از مبلغ مصوب برای این موزه را پرداخت کرده است و ضرورت دارد مابقی آن نیز پرداخت شود.

رییس کمیسیون مالی و اقتصادی شورای اسلامی شهر قزوین همچنین به طرح ممیزی املاک توسط شهرداری اشاره کرد و گفت: لازم است تا شهرداری در بودجه سال آینده ممیزی املاک را پیش بینی کرده و به صورت سیستمی یا دستی این کار را انجام دهد.
 

فصیحی رامندی در ادامه به بررسی نامه جمعی از رانندگان آژانس شهرداری و رانندگان نیسان و مزدا دوکابین مبنی بر حمایت و تخصیص سهمیه سوخت اشاره کرد و گفت: با توجه به افزایش قیمت بنزین مقرر شد؛ این موضوع در صورت لزوم با تقدیم لایحه شهرداری بررسی بیشتری شود.

وی همچنین در این جلسه، خواستار اصلاح و ارائه شیوه نامه جدید رفاهی کارکنان شهرداری شد.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین در بخش دیگری از این جلسه که به بررسی لایحه توافق ملکی منطقه سه شهرداری اختصاص داشت، گفت: در زمین های مشاعی و قولنامه ای با رعایت شروط ۱۳ گانه مصوب در شورای سوم، می توان پروانه صادر کرد و در این پرونده نیز باید این شروط رعایت شود.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط