سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۹/۱۹

قوامی:

استفاده از ظرفیت های استانی برای کسب درآمد شهرداری

وضعیت پیشرفت پروژه های عمرانی شهر قزوین مطلوب نیست و شهرداری قزوین باید از ظرفیت‌های استان برای کسب درآمد بیشتر استفاده کند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ سیده منیره قوامی رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا ضمن اشاره به گزارش درآمد و هزینه شهرداری گفت: طبق آمار در سال ۹۶ پیشرفت فیزیکی ۹۸ پروژه عمرانی صفر بود و برای آنها هیچ هزینه ای نشده بود؛ در حالی که امسال این تعداد به ۱۸۰ پروژه رسیده است که اصلا وضعیت مطلوبی نیست.

وی ادامه داد: اگر شهرداری قادر به انجام این پروژه ها نبود؛ چرا برای آنها در بودجه اعتبار لحاظ شده است ؟.

قوامی، با تاکید براین که ۳۰ درصد پرونده ها درکمیسیون ماده صد کاهش یافته است. افزود: با این حال درآمد شهرداری از محل کمیسیون ماده صد محقق شده و این به دلیل افزایش میزان این جرایم است که قابل قبول نیست.

وی همچنین به ضرورت بررسی گزارش درآمد و هزینه شهرداری وصحت و سقم آنها توسط کمیته حسابرسی تاکید کرد.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین با بيان اينكه در كنار تامين هزينه هاي جاري همانند پرداخت حقوق پرسنل، بايد پروژه هاي عمراني نيز اجرا شود؛ این سوال را مطرح کرد که چرا نباید شهر قزوین را با شهرهایی مانند اصفهان مقایسه کنیم که هم پروژه های عمرانی اجرا و هم هزینه های جاری را تامین و پرداخت می کنند؟.

به گفته قوامی باید سطح انتظارات را از شهرداری بالا ببریم؛ چراکه در غیر اینصورت پیشرفتی نخواهیم داشت و در مقابل سوال مردم که این مدت در شورا چه کارکرده اید؟، پاسخی نخواهیم داشت.

وی تاکید کرد: قزوین ظرفیت های بی نظیری دارد که شهرداری می تواند از آنها برای کسب درآمد استفاده کند.

رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست پارلمان محلی قزوین در بخش دیگری از این جلسه به مصوبات این کمیسیون اشاره کرد و گفت: یکی از وظایف ذاتی شورا نظارت و ارتقای بهداشت و سلامت جامعه است؛ بنابراین باید مواردی که این مهم را به خطر می اندازد بررسی کند.

قوامی با اشاره به شیوع بیماری آنفلوانزا به پیگیری این کمیسیون و تشریح نتایج جلسه با مدیران مرکز بهداشت شهید بلندیان پرداخت وگفت: طبق گزارش مرکز بهداشت بلندیان، هزار و ۳۸۰ مورد واکسیناسیون در گروه های پرخطر در آبان ماه انجام و در زمینه آموزش نیز اطلاع رسانی شده است.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پیش بینی می شد ۳۰ درصد جامعه به این بیماری مبتلا شوند؛ اما طبق آمار این بیماری کنترل شده است.

وی، واکسینه كردن پاکبانان و ۶۰ نفر از افرادی که در خط پردازش سایت محمدآباد کار می کنند، همچنین کارکنان غسالخانه آرامستان شهرداری را از جمله مصوبات این کمیسیون اعلام کرد.

قوامی افزود: انعقاد تفاهم نامه با مرکز بهداشت شهید بلندیان، اختصاص ردیف بودجه برای ارتقای سلامت و بهداشت، ایحاد فضای مناسب خانه بهداشت در جاده سلامت برای ارائه مطالب آموزشی، حضور نماینده ای از شورای شهر در شورای بهداشت استان و شهرستان و استفاده از ظرفیت رادیو شهر برای ارائه پیام های بهداشتی از دیگر مصوبات کمیسیون بهداشت و محیط زیست پارلمان محلی قزوین بود.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط