شنبه ۱۳۹۸/۰۹/۱۶

داودی:

تکمیل پروژه های نیمه تمام از اولویت های بودجه سال ۹۹ باشد

تکمیل پروژه های نیمه تمام شهری و عدم تعریف پروژه جدید برای مواردی که بودجه آن تامین نشده و یا تحقق آن مشکل است، باید در تدوین بودجه سال آینده مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ حکمت اله داودی رییس پارلمان محلی قزوین طی سخنانی در جلسه علنی شورا که با دستورکار بررسی و ابلاغ سیاستهای بودجه سال ۹۹ شهرداری قزوین برگزار شد، گفت: تاکنون تعدادی از اعضای پارلمان محلی قزوین برنامه های پیشنهادی خود را در خصوص بودجه اعلام کرده اند و از دیگر اعضا نیز انتظار می رود نظرات خود را برای جمع بندی موضوع تقدیم شورا کنند.

وی به مهم ترین موارد مطروحه توسط اعضای شورای اسلامی شهر قزوین درخصوص بودجه سال ۹۹ شهرداری قزوین اشاره و اظهار امیدواری کرد: بتوانیم پروژه های شاخص مانند کمربندی شرق، بوستان بانوان، سافاری پارک، احداث مخازن ذخیره آب در بوستان باراجین و پل طبیعت را که پیشرفت قابل توجهی دارد تکمیل کرده و به سرانجام برسانیم.

داودی در ادامه با اشاره به سایر موارد پیشنهادی اعضای شورای شهر در خصوص سیاستهای بودجه شهرداری در سال ۹۹ گفت: مکانیزه شدن سیستم های اداری شهرداری برای کاهش تعداد ارباب رجوع و حفظ سلامت اداری، تعیین تکلیف بدهی های شهرداری به بانک شهر و شفافیت در سود و جرایمی که از شهرداری مطالبه می شود از جمله موارد مطروحه دراین خصوص به شمار می رود.

وی همچنین خواستار انظباط مالی در تدوین بودجه شهرداری شد.


این مسول در خصوص توجه شورای اسلامی شهر قزوین به موضوع حفظ باغستان سنتی در اجرای طرح‌های عمرانی بیان کرد: طی هفته های اخیر جلسات متعددی پیرامون باغستان سنتی قزوین با حضور باغداران و استاندار قزوین برگزار و مطالبات آنها مستقیم مطرح شده است تا برای رفع مشکلات باغداران تصمیم گیری شود.

داودی تاکید کرد: یکی از کارهای مهم و اساسی شورای پنجم و شهرداری توجه به حراست و حفاظت از باغستان سنتی قزوین بوده و تاکنون بدون مصوبات بالادستی همچون شورای عالی معماری و شهرسازی اقدامی در باغستان انجام نشده است.

رییس پارلمان محلی قزوین افزود: به مقامات کشوری در وزارت راه و شهرسازی نیز اعلام شده است که پل امام رضا (ع) با مصوبات بالادستی احداث شده و در حال حاضر که برای آن هزینه شده است، این پروژه باید با اتخاذ یک راهکار مناسب و با کمترین دخالت در باغستان سنتی تکمیل شود.

داودی در بخش دیگری از این جلسه که در آن لایحه تعیین تکلیف پروژه سرمایه گذاری و مشارکتی مهروماه بررسی شد، اظهار داشت: باید در این پروژه طبق قرارداد و براساس نظرکارشناس رسمی و کارشناس حقوقی شهرداری همه مسائل و مشکلات آن بررسی شود و موضوع دوباره درکمیسیون تلفیق مالی و عمران مورد بررسی بیشتر قرار گیرد.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین همچنین به گزارش دفتر فنی استانداری پیرامون این پروژه نیز اشاره و عنوان کرد: به دلیل مشکلات و اختلافات به وجود آمده در این پروژه، دفتر فنی استانداری به صورت دقیق و جزیی مباحث پروانه ای و فنی این پروژه را بررسی و گزارشی را در این راستا به شهرداری اعلام کرده که این گزارش موجب ارائه این لایحه به صحن شورا شده است.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط