شنبه ۱۳۹۸/۰۹/۱۶

عبدالرزاقی:

چالش های موجود در پروژه مهر و ماه ناشی از ضعف قرارداد است

برخی از چالش های به وجود آمده در پروژه مشارکتی مهر و ماه ناشی از ضعف قرار داد آن است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدی عبدالرزاقی نایب رییس پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی لایحه تعیین تکلیف پروژه مهر و ماه برگزار شد، گفت: دراین لایحه که توافق میان شهرداری با شرکت عمران و سازندگی استان است، مقرر شده تا ۱۹ هزار متر مربع فضا و یا ۶۷۰ پارکینگ دراختیار مدیریت شهری قرارگیرد.

وی افزود: سرمایه گذار تخلفاتی دراین پروژه انجام داده و از فضای مشاعات برای واحد تجاری تغییر کاربری داده و ۴ میلیارد تومان نیز در کمیسیون ماده صد جریمه شده است.

عبدالرزاقی تاکید کرد: به طور قطع شهرداری قزوین در فضای تجاری ایجاد شده نیز سهیم است و باید هر چه سریع تر وضعیت این پروژه و سهم شهرداری مشخص شود.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین با اشاره به اینکه احداث پارکینگ در یکی از پرترافیک ترین خیابان های شهر قزوین کاری ارزشمند است، خاطرنشان کرد: یکی از وظایف مدیریت شهری ایجاد پارکینگ است و بارها از شهرداری خواسته شده تا مبلغ جرایم کمیسون ماده صد که برای حذف پارکینگ از شهروندان اخذ می شود به حساب جداگانه واریز و برای احداث پارکینگ در شهر صرف شود؛ اما این امر تاکنون محقق نشده است.

نایب رییس پارلمان محلی قزوین تصریح کرد: هزینه جریمه ماده صد نباید به تنهایی توسط شهرداری پرداخت شود و باید این موضوع به صورت دقیق با مشخص شدن سهم شهرداری، سهم سرمایه گذار و ارائه کروکی ثبتی تعیین تکلیف شود
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط