شنبه ۱۳۹۸/۰۶/۲۳

حق شناس:

شفاف سازی و بروز رسانی در خصوص پرداخت کامل حقوق پرسنل زحمت کش پاکبان باید در اولویت قرار گیرد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، محسن حق شناس عضو شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی که با دستور کار گزارش عملکرد سازمانهای پسماند و زیباسازی برگزار شد در سخنانی اظهار کرد:

چهره شهر باید از زباله گَردهایی که تا کمر در مخازن زباله خم می شوند پاک شود و در این راستا میتوان از آنها دعوت کرد تا در سایت پسماند محمد اباد وسایل بازیافتی را جمع اوری کنند.

وی همچنین از مدیریت پسماند خواست تا برای بررسی وضعیت مخازن زباله سطح شهر گشت سیار راه اندازی کنند.

حق شناس در خصوص استفاده از مخازن زباله زیرزمینی تاکید کرد: اگر فقط در یک مکان این موضوع ازمایش شده و موفقیت امیز نبوده نمی توان برای تصمیم گیری در همه جا به ان استناد کرد بلکه بایستی نقص ها برطرف شده و درصورت لزوم از این مخازن استفاده شود.

این عضو شورا خواستار شفاف سازی در خصوص پرداخت حقوق پرسنل زحمت کش پاکبان شد و گفت: برخی از این عزیزان عیدی و سنوات وحقوق معوقه دارند و بایستی پرداختی انها در اولویت باشد.

به گفته حق شناس شهردار سابق قزوین توجه بسیار زیادی به این قشر زحمت کش داشت به طوری که انقلابی ایشان در این حوزه انجام داد و یکی از جوانمردهای ایشان بود و بایستی در نبود ایشان این موضوع خدشه دار نشود و حقوق انها به موقع پرداخت شود.

حق شناس با تشکر از عزاداران‌ حسینی در مشارکت فعال با سازمان پسماند وضعیت نظافت سطح شهر را بهتر از سنوات گذشته ارزیابی کرد.

وی در ادامه در خصوص عملکرد سازمان زیباسازی شهرداری قزوین نیز ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مدیر و پرسنل این سازمان در ارایه خدمات به شهروندان اظهارکرد:

 

تلاشهای همکاران این حوزه وقتی با سایر شهرهای کشور مقایسه می شود ارزیابی خوبی داشته که جای تقدیر دارد.

وی افزود در کنار اقدامات خوب این سازمان نکاتی قابل ذکر است که بایستی به انها توجه شود.

به گفته حق شناس برای روز مباهله که از ادله متقن حقانیت تشیع است متاسفانه فضاسازی مناسبی در شهر نداشتیم و این مناسبت خاموش برگزارشد.

وی در خصوص فضاسازی شهر در ایام محرم نیز گفت: بایستی با توجه به تلاقی ایام محرم و هفته فرهنگی قزوین، با اولویت محرم فضاسازی ها انجام می شد و بنظر میرسد این فضاسازی ها امسال دیر شروع شد که باعث گلایه هیاتهای مذهبی و متدینین شهر شد، لازم است در سنوات بعد توجه بیشتری به این موضوع شود.

وی به تغییر بصری فضاسازی ها در مناسبتهای مذهبی اشاره کرد و گفت: نوع فضاسازی ها بایستی در مناسبتها مهم مثل غدیر، دهه اول محرم، فاطمیه و ... تغییر کند. بنده محرم شهر زنجان را درک کرده ام در این شهر از پرچم های افقی در هیاتها استفاده می شود که خیلی به چشم می آید. در حالی که در شهر قزوین چند سالی است که این گونه پرچم ها از دستور کار خارج شده است.

وی از سازمان زیباسازی خواست نسبت به بروز رسانی پیام های چراغ های نورانی میدان مینودر تا چهارراه ولیعصر (عج) اقدام لازم را انجام دهد چون در این ایام تابلوها ماه رمضان و دهه فجر را تبلیغ می کنند.

وی در بخش دیگری از این جلسه در خصوص لایحه کمک شهرداری بابت خرید دستگاه فشارسنج و معرفی ngo برای این کار تصریح کرد: بابستی این لایحه برای بررسی بیشتر به کمیسون مربوطه ارجاع شود و سپس به صحن ارایه گردد.

/پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط