سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۴/۱۱

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین:

قافله باشی طی تذکری خواستار رسیدگی و توجه بیشتر به سرویس بهداشتی و نمازخانه بوستان های شهر شد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین،مهدیه سادات قافله باشی دبیرشورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی در خصوص وضعیت نامناسب فضای بوستانهای شهر تذکر داد:

متاسفانه نمازخانه و سرویس بهداشتی بوستانهای سطح شهر بیش از حد آلوده اند و وضعیت بهداشتی خوبی ندارند.

وی همچنین افزود: نور کم سرویس های بهداشتی و عدم لایروبی استخرهای موجود در بوستانها باعث شده تا بوی تعفن و مشمئز کننده ای داشته باشند و این معظل از جمله مواردی است که سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری قزوین باید به انها رسیدگی کند، خصوصا در ایام تابستان که شهروندان ساعات زیادی را در بوستانها سپری میکنند و باید نظارت ویژه ای به این موضوع شود.

قافله باشی در بخش دیگری از این جلسه که به بررسی موضوع فروش اثار صنایع دستی زنان سرپرست خانوار قزوین در بوستانهای شهر اختصاص داشت گفت:

اشتغال بانوان خود سرپرست از جمله مواردی است که همیشه دغدغه مسولان بوده و در این راستا طی نامه ارسالی از مدیرکل بانوان استانداری مبنی بر دایر شدن غرفه های فروش در سه بوستان در کمیته بانوان مطرح شد.

:small_red_triangle_down:وی تاکید کرد: البته درکمیته قرار شد تا بصورت ازمایشی دو هفته غرفه هایی در اختیار این بانوان قرار گیرد که این موضوع برای رای گیری به صحن شورا کشیده شد تا درمورد ان تصمیم گیری شود.

وی در بخش دیگری از این جلسه در خصوص اختصاص ساختمان های خالی شهرداری به تشکل‌های مردم نهاد گفت: پیشنهاد می شود ساختمان بازار سعادت که تخلیه شده با هدف حمایت از تشکلها با مدیریت سازمان فرهنگی، ورزشی به تشکلهایی که در راستای مدیریت شهری و سبک زندگی مشارکت و همکاری دارند مکانی اختصاص داده شود.

دبیر پارلمان محلی در ادامه به مصوبات شورای نامگذاری اشاره کرد وگفت: در اخرین جلسه شورای نامگذاری برخی از کوچه های شهر به نام شهدا تغییر یافت.
 

قافله باشی تاکید کرد :میدان #آتشنشان و تغییر میدان تنب کوچک به میدان #پاکبان و میدان جزایر خلیج فارس ازجمله نامگذاری های جدیدی هستند که در این شورا به تصویب رسیده است.

وی در ادامه از تغییر نام کوچه فروغ در خیابان حکم آباد به نام استاد مجسمه ساز در قید حیات، استاد قانع و نامگذاری کوچه ای به نام به نام استاد گلکار خبر داد.

وی همچنین به پیشنهاد نامگذاری خیابان ژاندارمری به خیابان سرباز اشاره کرد و گفت: ما خواستار نامگذاری برخی از معابر به نام ورزشکاران هستیم و این موضوع برایمان در الویت قرار دارد و در حال حاضر منتظریم تا از طرف مدیرکل ورزش و جوانان این اسامی به طور رسمی به ما اعلام گردد تا پس از بررسی در جلسه صحن قرائت شود.

قافله باشی همچنین خواستار شفاف سازی در خصوص تقسیم وظایف ملی تپه نور الشهدا در باراجین شد و گفت بایستی به ما توضیح داده شود که ایا این مکان در اختیار شهرداری است یا همچنان درحوزه دفاع مقدس می باشد.

قافله باشی تأکید کرد ترتیبی اتخاذ شود تا در بازدید میدانی از معاون عمرانی استانداری و شهرداری و اعضای شورا درخصوص تقسیم وظایف در تپه نورالشهدا تعیین تکلیف شود.


/پایان پیام/

تصاویر مرتبط