چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۴/۰۵

قوامی:

پيوست زيست محيطي پروژه ها يك راهكار اجرايي و مطمئن براي مقابله با سيلاب

حضور سیده منیره قوامی رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه كار گروه سيلاب استانداري که با حضور دكتر مقيمي رئيس كار گروه ملي كسب و كار در هيات ويژه سيلاب كشور برگزار شد.
قوامي با تأكيد بر بررسي ريشه ايجاد بحران حاصل از بلاياي طبيعي در كشور گفت:

پيش بيني و پيشگيري از بحران كمك زيادي به جلوگيري از ايجاد آن و كاهش خسارات حاصل از آن ميكند. اجراي قانون هواي پاك و ارائه مطالعات ارزيابي اثرات زيست محيطي پروژه ها در فاز صفر يعني پيشگيري از بحران.

وی ادامه داد: تا زماني كه اعتقاد مديران اين باشد اعتباري كه در بحث مطالعات زيست محيطي مصرف ميشود هزينه ي اضافي است اين مشكلات وجود دارد. بنابراين در اولين قدم بايد نگاه مديران تصميم گير و برنامه ريز به اين مقوله تغيير كند و فرهنگ پيش بيني و پيشگيري از ايجاد بحران و استفاده از تجربيات گذشته در بين مديران جاي خود را باز كند.

قوامی تاکید کرد: بيشترين تجاوز به رودخانه ها توسط پروژه هايي است كه دستگاه هاي دولتي و شهرداري ها انجام ميدهند.
 

وي در بخش ديگري از سخنان خود گفت سيلاب اخير باعث شد كه تعداد زيادي از هموطنان ما در حال حاضر در اردوگاه ها زندگي كنند و بيكار شده اند كه اين بيماري ميتواند انواع آسيب هاي اجتماعي را بهمراه داشته باشد و لازم است هر چه سريعتر تلاش براي راه اندازي مشاغل ممكن صورت گيرد و كسب و كارها دوباره رونق بگيرد.

/پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط